BİM Mounty 26 Jant Dağ Bisikleti Alınır Mı?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba arkadaşlar. Linkteki bisiklet 400-500 TL bütçe için alınır mı? Şehir içinde süreceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat olarak uygun ancak malzeme kalitesi nasıl bilmiyorum.Aktarıcı markasını ilk kez duydum.Kadrosu sağlam ve kaliteliyse ileriye dönük ufak harcamalar yapılarak kullanılabilir.Ancak büyük üreticilerin modelleriyle karşılaştırmak yanlış olur.

Bu tür şeyleri mecburi durumlar dışında BİM'den almayı pek de tavsiye etmiyorum. :)

Bu fiyat bandındaki tüm bisiklet aynı. Kalite beklentisi olmasın. Bisiklet alırken en en en önemli kriter beden ölçüleriniz ile uyumlu olmasıdır. Nasıl ki küçük ya da büyük beden giysi almıyorsanız aynı özeni bisiklet için de göstermelisiniz. Gidip deneyin, alacaksanız öyle alın ama nacizane tavsiyem bütçeyi biraz yükseltip bir bisikletçiden bilinen bir marka bisiklet almanızdır. Ayrıca şehir içi kullanacaksanız dağ bisikleti yerine şehir bisikleti (city bike) tercih etmelisiniz.

Bu fiyat bandındaki tüm bisiklet aynı. Kalite beklentisi olmasın. Bisiklet alırken en en en önemli kriter beden ölçüleriniz ile uyumlu olmasıdır. Nasıl ki küçük ya da büyük beden giysi almıyorsanız aynı özeni bisiklet için de göstermelisiniz. Gidip deneyin, alacaksanız öyle alın ama nacizane tavsiyem bütçeyi biraz yükseltip bir biskletçiden bilinen bir marka bisiklet almanızdır.
Kesinlikle.Tabi bu fiyatta sıfır olarak farklı boyutta bulmak da çok zor.Zamanında 24'' Ümit Totem diye bir bisiklet almıştım.Boyut olarak uygun olunca bir süreye kadar kullandım.Şimdi kardeşim kullanıyor.Bana mısın demedi.Kadro sağlam olsun diğer her şey değişir.

Arkadaşlar peki dağ bisikleti olması şehir içinde bir sıkıntı yaratır mı?

Arkadaşlar peki dağ bisikleti olması şehir içinde bir sıkıntı yaratır mı?

Dağ bisikletleri kadro yapıları ve özellikle kullandıkları geniş yanaklı dişli lastikler ile asfalt kullanımı için üretilmiş değillerdir. Ama ülkemizde bisiklet kültürü ve bilgisi olmadığı için sıradan bir bisikletçiye gidip "bisiklet istiyorum" dediğinizde size direkt dağ bisikleti satıyor. Kullanım amacınız ile örtüşmediği için bir süre sonra zevk alamıyorsunuz. Ya yeni bir bisiklet almaya çalışıyorsunuz ya da bisikleti tamamen bırakıyorsunuz. Şehir içinde asfalt zeminde kullanmak için en ideal ve konforlu bisiklet türü şehir bisikletleridir. Hem şehirde hem arazide kullanmak istiyorum derseniz kesenin ağzını açıp hibrit bisikletlere bakabilirsiniz. "Benim derdim performans. Bisiklet asfaltta aksın" derseniz Yol/Yarış bisikleti almanız gerekir. Yani kullanım amacına göre bisiklet seçilmelidir.

Dağ bisikleti asfaltta gitmez mi? Tabi ki gider ama daha fazla güç harcarsınız. Çünkü kötü bir dağ bisikleti 20 kğ'nin altında olmaz ve lastik kalınlığı da düşünülürse harcayacağınız güç artar. Önerim, şehir içi günlük kullanım için şehir bisikletleridir.

O paraya 2.el daha iyi güzel bi bisiklet alabilirsiniz.Zamanında sedoniza diye bi marka satıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.Küçüktüm büyük bi heves ile almıştım.Yaz bitmeden bisiklet dağılmıştı.Lastik kısmını geçiyorum.Jantlar sürekli yamuluyordu ve dandik olduklarından akor yapılamıyordu.Vites ve aktarıcı diye bir şey yoktu.Kadro çelikti ve çok ağırdı.O paraya 2.el salcano,kronun orta halli alüminyum bisiklerinden bulabilirsin.

O paraya 2.el daha iyi güzel bi bisiklet alabilirsiniz.Zamanında sedoniza diye bi marka satıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.Küçüktüm büyük bi heves ile almıştım.Yaz bitmeden bisiklet dağılmıştı.Lastik kısmını geçiyorum.Jantlar sürekli yamuluyordu ve dandik olduklarından akor yapılamıyordu.Vites ve aktarıcı diye bir şey yoktu.Kadro çelikti ve çok ağırdı.O paraya 2.el salcano,kronun orta halli alüminyum bisiklerinden bulabilirsin.
600 tl ye 2. El Bianchi Snap aldım

Geri
Yukarı