BİM'in CEO'su Galip Aykaç istifa etti!

Aynen öyle hocam 18TL'ye aldığım cici bebenin kilosu 55TL BIM'de bir yılda %300 enflasyon olamaz ki yok da. Abartılıyor biraz. 40TL olsa saygı duyarım enflasyona oranla zam var derim ama bu durum normal değil. Kâr oranı da artıyor.
Nereden duydunuz kar oranlarının arttığını çok merak ediyorum. BİM'in faaliyet raporlarına açıp bir kere baktınız mesela? Ayrıca enflasyonun ne demek olduğunu biliyor musunuz?

Nereden duydunuz kar oranlarının arttığını çok merak ediyorum. BİM'in faaliyet raporlarına açıp bir kere baktınız mesela? Ayrıca enflasyonun ne demek olduğunu biliyor musunuz?
Öğretsene enflasyonun bana ne olduğunu? Enflasyon açıklanan iki katı olsa bile ki uzmanlar %160 diyor yani 18x1.6=28TL küsüratlı bir şey yapar aradaki para sadece bime gidiyor. Ek olarak şöyle de bir şey var, o zaman gıdada vergi ne kadardı şimdi ne kadar?

Aynen öyle hocam 18TL'ye aldığım cici bebenin kilosu 55TL BİM'de bir yılda %300 enflasyon olamaz ki yok da. Abartılıyor biraz. 40TL olsa saygı duyarım enflasyona oranla zam var derim ama bu durum normal değil. Kâr oranı da artıyor.

Dostum olmaz ki diyerek nasıl bu kadar emin olduğunu aşırı merak ettim? Genel olarak ürünlerin fiyat artışına bakarak zaten enflasyonun ne alemde olduğunu görebilirsin dolar da cabası.

@405668 Adamların yayınladığı şeyler açık gidip bakabiliyorsun ve gerçekten o oranda kâr etmiş olabilirler, yani %4.7. Devlet destekli marketler BİM gibi marketlerden pahalı oluyorken nasıl bu adamlar halkı soymaya çalıştığını düşünebiliyorsun. Bu yüzden yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, AKP maaş veriyor mu?

Dostum olmaz ki diyerek nasıl bu kadar emin olduğunu aşırı merak ettim? Genel olarak ürünlerin fiyat artışına bakarak zaten enflasyonun ne alemde olduğunu görebilirsin dolar da cabası.
Geçen sene Aralık'ta dolar 17.72ydi. Şimdi dolar 18,64TL. Lütfen araştırarak yaz. Ek olarak yerli üretim bir ürün sadece benzin parası dolarla orantılı. Yani ürünün kilosu 1 dolardan, 3 dolara çıkmış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı