Bina Arasında Mangal Yapan Kişiyi Nereye Şikayet Edebiliriz?

5d78f01245d2a023a0d52f3f.jpeg

Komşu vur ma! Ramazan ayında olmaz böyle... Ah.

Aynı şekilde veya çok dengesiz saatlerde matkap veya mikser gibi aletlerle ses çıkararak karşılık verebilirsin. Yemek yapıyoruz, vida deliği açıyoruz gibi şeylerle idare edin diyeceksin.
Polis bir şey yapmaz. Gelir, konuşur, gider. O yüzden pisliğe pislikle karşılık ver.

Zabıtayı arıyorsun ve durumu anlatıyorsun bina numarası ismi daire numarası bildirip şikayet ediyorsun.
Yok polisi arama yok şunu arama deyip korkaklığın anlamı yok kimse kimsenin huzunu bozamaz.

Bende arada balkonda semaver yakarım karşı komşularımda çamaşır varsa yakmam zaten komşuma dedim ben semaverciyim arada yakarsam rahatsız olursanız söyleyin sorun yok abi olursa söylerim dedi eleman komşuluk budur ayılığın lüzmu yok değil mi?

Taşındım arkadaşlar.En son üst komşudan aldığım habere göre mangal yapan adamın kızı ve eşi koronaya yakalanmış çok ciddi bir rahatsızlık dönemi geçirip hastalığı atlatmışlar. Sonra kutlamak için aile fertlerini toplayıp mangal yapmışlar. Adamın bulunduğu binadaki en üst komşusuda aynı sebeplerle tartışıp oda aynı şekilde taşınmış. Şaka gibi ama gerçek maalesef. Evimi havalandırmaya geçtiğimdede gördümkü adam oraya güzel bir çardak da yapmış taşındığım için çok mutluyum açıkcası.

Taşındım arkadaşlar.En son üst komşudan aldığım habere göre mangal yapan adamın kızı ve eşi koronaya yakalanmış çok ciddi bir rahatsızlık dönemi geçirip hastalığı atlatmışlar. Sonra kutlamak için aile fertlerini toplayıp mangal yapmışlar. Adamın bulunduğu binadaki en üst komşusuda aynı sebeplerle tartışıp oda aynı şekilde taşınmış. Şaka gibi ama gerçek maalesef. Evimi havalandırmaya geçtiğimdede gördümkü adam oraya güzel bir çardak da yapmış taşındığım için çok mutluyum açıkcası.
Buradan çıkartılacak ders; bazı şeyler yanlış gözükse de ve hoş görülmese de sebepleri öğrenilmeden hareket edilmemelidir. Hayırlı olsun yeni eviniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı