Bina İçi Kablolamanın Sorumlusu

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Kiracıyız. Binanın içindeki kabloyla daireye gelen kabloda kısa devre varmış. Bununla ben mi ilgileneceğim? Yönetici mi? Adamı aradım. Binanın içindeki elektrik tesisatına baktırmak için bana çemkirdi. Benim işim değil. Uğraşamam. Telefonu yüzüme kapadı. Daha ben tek cümle etmeden. Şimdi bu adamın ağzını yüzünü mü kırayım ben ne yapıyım? Bu kablonun sorumlusu kim? Haklı mıyım? Haksız mıyım? Binanın içindeki kabloyu ben mi halledeceğim? Çok sinirliyim.

İstediğiniz ilgiliye sorun binada bulunan telefon kutusundan dairenize kadar olan kablo daire sahibine aittir, yöneticiyi alakadar etmez. Siz kiracı olduğunuz için ev sahibinin değiştirmesi gerekiyor. Ayrıca o kablo nasıl kısa devre yapıcak ki ? Yüksek miktarda akım geçmez etmez. Kısa devre yazınca, ben sayaç ile daire arası elektrik kablosu anladım.

Türk Telekom'dan adamlar geldi. Ben hız ile ilgili ve ping ile ilgili arıza kaydı oluşturdum. Geldiler. Sorunun binanın içindeki kabloda ve kısa devre yaptığı dedi. Elektirikçi çağırın dedi. Ben de bu kablonun binaya ait olduğu için yöneticiye söyleyecektim. Adam çemkirdi. Kötü zamanda aradım galiba. Sinirim yatıştı. Ne yapmalıyım?

Türk Telekom'dan adamlar geldi. Ben hız ile ilgili ve ping ile ilgili arıza kaydı oluşturdum. Geldiler. Sorunun binanın içindeki kabloda ve kısa devre yaptığı dedi. Elektirikçi çağırın dedi. Ben de bu kablonun binaya ait olduğu için yöneticiye söyleyecektim. Adam çemkirdi. Kötü zamanda aradım galiba. Sinirim yatıştı. Ne yapmalıyım?

Ev sahibiyle görüşüp durumu anlatacaksınız. Ben çağırırsam kiradan düşerim, siz çağırırsanız teşekkür ederim diyin. Ev sahibi sizseniz siz yapacaksınız. En mâkul çözüm bu.

Bina içi çekilen kablolar ev sahiplerinin sorumluluğundadır. Ev sahibini arayıp bilgi verin, kendisi yaptırmazsa siz yaptırıp kiradan düşersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı