Bina içinde fiber kablosu var ama kutu yok

totenritual

Kilopat
Makaleler
3
Netspeed'in Ultimate Fiber kampanyasına geçiş yapmayı düşünüyorum. TürkTelekom ekipleri birkaç hafta önce bina içine fiber kablo çekmişlerdi ama kutuyu bağlamamışlardı.
1- Bu kutuyu kime bağlatabilirim? Turk Telekom ekiplerine mi yoksa elektrikçilere mi? Elektrikçiler bağlıyorsa yaklaşık ne kadar tutar?
2- Kutu bağlandıktan sonra internet hizmeti için başvuruda bulunabilir miyim? Yoksa başka yapmam gereken bir şey var mı?
3- "Ücretsiz Eve Kadar Kurulum ve Aktivasyon" demelerine rağmen herhangi bir ek ücret çıkartırlar mı?

Netspeed'in Ultimate Fiber kampanyasına geçiş yapmayı düşünüyorum. TürkTelekom ekipleri birkaç hafta önce bina içine fiber kablo çekmişlerdi ama kutuyu bağlamamışlardı.
1- Bu kutuyu kime bağlatabilirim? Turk Telekom ekiplerine mi yoksa elektrikçilere mi? Elektrikçiler bağlıyorsa yaklaşık ne kadar tutar?
2- Kutu bağlandıktan sonra internet hizmeti için başvuruda bulunabilir miyim? Yoksa başka yapmam gereken bir şey var mı?
3- "Ücretsiz Eve Kadar Kurulum ve Aktivasyon" demelerine rağmen herhangi bir ek ücret çıkartırlar mı?
1- Kutuyu TT ekibi yerleştirir hocam. Elektrikçinin yapacağı bir şey değil. Zaten bölgedeki çalışma takvimine göre birkaç hafta içinde (bazen birkaç ay sürdüğü de oluyormuş) kutu yerleştirilir. Kutu yerleştirildikten bir süre sonra da altyapı aktif edilir.

2- Dediğim gibi kutu yerleştirildikten bir süre sonra altyapı aktif edilir. Aktifleştiğinde başvuru yapabilirsiniz.

3- Ücretsiz diyorsa ücretsizdir bence hocam. Bir masraf çıkacağını sanmıyorum.

Yakın zamanda takarlar kutuyu. Aktivasyon yapılıp sisteme girildikten sonra evet abonelik başvurusu yapabilirsiniz istediğiniz ISS'ye. Kurulum ücretsiz diyen ISS'lerde evet ücretsizdir. Türk Telekom ekipmanları getirir ve kurar abonelik yapıldıktan sonra.

Geri
Yukarı