Binama fiber altyapı geldi nasıl bir yol izlemeliyim?

SapkaliPikacu

Hectopat
Hiçbir şey olmadan önce 16Mbps TT paketinden 10Mbps hız alıyordum, altyapım çok kötüydü.
Şu an yetkili arkadaş gelmiş binanın girişindeki internet kutusuna bir şeyler yapıyordu, sorduğumda Pazartesi gününden itibaren kullanabileceğim fiber altyapı geldiğini söyledi.
Benim şu an 16Mbps TT paketim mevcut sözleşmenin 5 ayı var.
Hat değerlerim ADSL değerlerime göre çok çok iyi diye düşüyorum değerlerim çok artmış ama modem hat değerleri okumayı biliyorum.
Benim altyapım şu an 60Mbps desteği gözüküyor nasıl bir yol izlemeliyim? Müşteri hizmetlerini arayarak paket değişikliği yapabilir miyim?

AltYapı.JPG

ExtraNet.JPG

NetSpeed.JPG

HızTesti.JPG

Ama hala 14Mbps alıyorum, nasıl bir yol izlemeliyim nereye ne sormalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey olmadan önce 16Mbps TT paketinden 10Mbps hız alıyordum, altyapım çok kötüydü.
Şu an yetkili arkadaş gelmiş binanın girişindeki internet kutusuna bir şeyler yapıyordu, sorduğumda Pazartesi gününden itibaren kullanabileceğim fiber altyapı geldiğini söyledi.
Benim şu an 16Mbps TT paketim mevcut sözleşmenin 5 ayı var.
Hat değerlerim ADSL değerlerime göre çok çok iyi diye düşüyorum değerlerim çok artmış ama modem hat değerleri okumayı biliyorum.
Benim altyapım şu an 60Mbps desteği gözüküyor nasıl bir yol izlemeliyim? Müşteri hizmetlerini arayarak paket değişikliği yapabilir miyim?

Eki Görüntüle 697549

Eki Görüntüle 697550

Eki Görüntüle 697552

Eki Görüntüle 697551

Ama hala 14Mbps alıyorum, nasıl bir yol izlemeliyim nereye ne sormalıyım?
Ne kadarlık internet aldıysanız o kadar veri veriyor olabilir. 50 TL'lik internet ile 150 TL'lik internet aynı değil sonuçta.

2 3mbps kayıp normaldir benim 35lik paket hız testinde 33 çıkıyor mesela. Fiber geldiyse gerisi kolay müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın fiber tarifiye geçişinizi yaparlar modem uyumlu ise sıkıntısız kullanırsınız.

Modem hat değerlerinde down rage 20 küsur Mbps gösteriyor sanırsam.
Ama altyapım artık 59 Mbps'e kadar destekliyor.
Paketten dolayı mı böyle?

16MB internettin çoğunda ADSL modem var. 450 500 TL'ye VDSL modem alırsınız bir de müşteri hizmetlerini arayarak size uygun 60 Mbps'lik interneti seçersiniz.
Modem hat değerlerinde down rage 20 küsur mbps gösteriyor sanırsam.
Ama altyapım artık 59 mbps ye kadar destekliyor.
Paketten dolayımı böyle?
Evet

Geri
Yukarı