Binance dolar nasıl alınır?

Dolar 12 gözüküyor ama Binance'da 13.20 gözüküyor. Nasıl almalıyım?

Binance'de ben bildim bileli (1 2 aydır biliyorum yani o kadar havalara uçmayayım) 1 1.5 TL daha fazla olduğunu görüyordum. Zaten o fiyatlara aldığı ız için sorun olmayacağını düşünüyorum.

Normalde USDT ve busd dolara endeksliler ama TL karşılığı olarak son aylarda bir fark görülüyor. YouTube yayıncısı selcoinin dediğine göre coinlerdeki düşüşten dolayı insanlar USDT kripto para birimine yatırımlarını çekmişler. Bu talep durumunda USDT TL karşılığında bir artışa neden olmuş. USDT eşittir dolar ama TL karşılığı farklılaştı.

Dolar 12 gözüküyor ama Binance'da 13.20 gözüküyor. Nasıl almalıyım?
Tabelada gözüken fiyattan dolar alabileceğini mi sandın? Kur oynak olduğu için makaslar açık o yüzden. Şimdi gram altını kuyumcudan alsan bile +30-40 TL daha pahalıya satar. Piyasalar sakinleşene kadar bu şekilde gider.

Tabelada gözüken fiyattan dolar alabileceğini mi sandın? Kur oynak olduğu için makaslar açık o yüzden. Şimdi gram altını kuyumcudan alsan bile +30-40 TL daha pahalıya satar. Piyasalar sakinleşene kadar bu şekilde gider.

Dolar yükselmeye başlamadan önce daha böyleydi. Turqoise doğru söylüyor.

O zaman Binance'da alıcılar ve satıcılar kendi piyasasını beliriyor. Şu anki durum için konuşuyorum bankadan bile alsan 13'den aşağı satmıyorlar.

O farklı bu farklı. Şu anda bankalardan aldığın değerle sattığım değer önceden de farklıydı şimdi de farklı ve bu belirtiliyor. Ama Binance üzerinde belirtilmiyor. Sadece işlem ücreti kesiliyor bir miktar o kadar. Alış satış gibi bir ayrım gözükmüyor şu anda. Alış ve satış sabit. Aslında bir ara gelmişti aklıma mesela başka bir yerden USDT'yi normal değerden al ve bu Binance'ye aktar. Tabii aktarma ücretine değecek bir şekilde. Eğer böyle devam ederse fiyat farkı muhtemelen bazı uyanıklar çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı