Binance hesabındaki kripto paraları yurt dışında çekme

MahoAga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konuyu yeşillendirirseniz sevinirim Binance hesabında bir miktar kripto var ve ben bu kriptoları Türkiye'de paraya dönüştürsem geriye dönük vergi alınabilir. Bu işlerle uğraşmamak için acaba Bulgaristan'da vesaire kripto hesabımdan para çekip Türkiye'ye dönebilir miyim? Bulgaristan da banka hesabı falan mı açmam gerek acaba cevaplarsanız sevinirim.

Öncelikle burası Ekşi sözlük değil, vergi gelse dahi geriye dönük alınmaz. Binance hesabındaki para banka hesabına aktarılır, sizin bunu nerede aktardığınızın bir önemi yok Türkiye hesabına atıldıysa vergi alınır zaten. Ayrıca vergi sistemi gelirse Binance hesabındaki kimliğinizi bilecek devlet. Ne kadar paranız var içeride mahsuru yoksa? Vergi gelse dahi öyle absürt miktarlarda olmayacak, sizi bu kadar endişelendiren nedir?

Arkadaşlar konuyu yeşillendirirseniz sevinirim Binance hesabında bir miktar kripto var ve ben bu kriptoları Türkiye'de paraya dönüştürsem geriye dönük vergi alınabilir. Bu işlerle uğraşmamak için acaba Bulgaristan'da vesaire kripto hesabımdan para çekip Türkiye'ye dönebilir miyim? Bulgaristan da banka hesabı falan mı açmam gerek acaba cevaplarsanız sevinirim.
Öncelikle Gümrük'ten 10.000 €'dan fazla geçirirsen zaten bunu ibraz etmen lazım. O durumda sorarlar "ne parası bu" diye. Para daha azsa Türkye'den çeksende birşey farketmez. Bu konuda nasıl vergi uygulanabileceğini kimse hesaplayamıyor. Örneğin borsa alım satımda stopaj sıfırdır. Çünkü kesin kar ya da zarar ispat edilemez. Kritpo para da öyle. Ama haftada 1 milyon sokmaya kalkarsan "lan sen pudra şekeri mi satıyon" diye tepene çökerler.

Bankadan nakite döndüğünde her türlü o paradan vergi alacaklar. Kaçak şekilde ülkeye sokamayacağına göre, soksan da yakalanırsan el koyar ve hakkında soruşturma açarlar.

Öncelikle burası ekşi sözlük değil, vergi gelse dahi geriye dönük alınmaz. Binance hesabındaki para banka hesabına aktarılır, sizin bunu nerede aktardığınızın bir önemi yok Türkiye hesabına atıldıysa vergi alınır zaten. Ayrıca vergi sistemi gelirse Binance hesabındaki kimliğinizi bilecek devlet. Ne kadar paranız var içeride mahsuru yoksa? Vergi gelse dahi öyle absürt miktarlarda olmayacak, sizi bu kadar endişelendiren nedir?

Kripto para reklamı yapacağım bu reklam parası bana BNB olarak atılacak aylık değişen rakamlar 10bin de olabilir 20bin TL de. Hatırı sayılır miktarda düzenli bir gelir olduğu için devletin geriye dönük vergi koyup üstüne ceza kesip üstüne de vergilerin faizini almasından korktuğum için soruyorum yoksa devlet direkt benden %20 vergi ver dese verip kurtulurdum ama vergi vermem için şirket açmam lazımmış uğraşmak istemiyorum çok karışık işler benim için.
Öncelikle gümrük'ten 10.000 €'dan fazla geçirirsen zaten bunu ibraz etmen lazım. O durumda sorarlar "ne parası bu" diye. Para daha azsa türkye'den çeksende bir şey fark etmez. Bu konuda nasıl vergi uygulanabileceğini kimse hesaplayamıyor. Örneğin borsa alım satımda stopaj sıfırdır. Çünkü kesin kar ya da zarar ispat edilemez. Kritpo para da öyle. Ama haftada 1 milyon sokmaya kalkarsan "LAN sen pudra şekeri mi satıyon" diye tepene çökerler.

Asıl sorum zaten Bulgaristan'da Binance'den para çekebilir miyim sorusu Türk bankaları olmadan. Bu arada aylık 10bin 20bin TL civarı bir para olur diye tahmin ediyorum.

Kripto para reklamı yapacağım bu reklam parası bana BNB olarak atılacak aylık değişen rakamlar 10bin de olabilir 20bin TL de. Hatırı sayılır miktarda düzenli bir gelir olduğu için devletin geriye dönük vergi koyup üstüne ceza kesip üstüne de vergilerin faizini almasından korktuğum için soruyorum yoksa devlet direkt benden %20 vergi ver dese verip kurtulurdum ama vergi vermem için şirket açmam lazımmış uğraşmak istemiyorum çok karışık işler benim için.
20.000 TL 2,000 € yapar. Gümrükten nakit geçirirsiniz. Şirket vb gerçekten karışık iş. insanı canından bezdiriyor saçma sapan prosedürler. 😞 Pasaportunuzla Bulgaristan bankalarında çok kolay hesap açabilirsiniz. Arkadaşım kumarbaz, gidip geliyor arada. Ondan biliyorum. 🥰 😁

20.000 TL 2,000 € yapar. Gümrükten nakit geçirirsiniz. Şirket vb gerçekten karışık iş. İnsanı canından bezdiriyor saçma sapan prosedürler. 😞 pasaportunuzla Bulgaristan bankalarında çok kolay hesap açabilirsiniz. Arkadaşım kumarbaz, gidip geliyor arada. Ondan biliyorum. 🥰 😁

Mesaj silme tuşunu bulamadım cevabınızın son cümlelerini unutmuşum cevap için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı