Binance para bozdurma

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Azerbaycan'da yaşıyorum. Türkiye'de yaşayan insanlar mesela Binance TR üzerinden banka hesabına aktarıyor parayı bildiğim kadarıyla. Peki Azerbaycan'da bu USDT dediğimiz parayı yani dijital parayı nasıl bozdurabilirim?

USDT/Manat paritesi var mı bilmiyorum ama ilk önce kripto varlığınızı (USDT) itibari paraya çevirmeniz gerekiyor. Ondan sonra itibari para üzerinden bankanıza çekebilirsiniz bakiyenizi.

USDT/Manat paritesi var mı bilmiyorum ama ilk önce kripto varlığınızı (USDT) itibari paraya çevirmeniz gerekiyor. Ondan sonra itibari para üzerinden bankanıza çekebilirsiniz bakiyenizi.
USDT'ye çevirdim. Burada elden ele satıyorlar. Maalesef dediğiniz yöntemleri denemedim ama fazla komisyon kesiyor olabilir. USDT/AZN çevirmek mümkün olmasa bile acaba dolar kursuna çevirip kredi kartıma çekebileceğim bir site var mı?
Bu arada Kripto Para Türkiyede yasal mı?

Çekme kısmına girin orada yazan para biriminden çekim yapabilirsiniz. Büyük ihtimal TRY vardır, Türk lirası olarak çekip bankanız üzerinden manata çevirin ya da dolara. Direkt dolar olarak çekiliyor mu bilmiyorum 2.seviye doğrulama istiyor ama paranızı riske atmayın bankanız kabul etmezse paranız havada kalır.

1641334051885.png

Çekme kısmına girin orada yazan para biriminden çekim yapabilirsiniz. Büyük ihtimal TRY vardır, Türk lirası olarak çekip bankanız üzerinden manata çevirin ya da dolara. Direkt dolar olarak çekiliyor mu bilmiyorum 2.seviye doğrulama istiyor ama paranızı riske atmayın bankanız kabul etmezse paranız havada kalır.

Eki Görüntüle 1261381
Bankanın kabul ettiği sadece şu para birimleri:

AZN, USD, EURO
Çünkü burada banka kartları sadece şu kuruna göre veriliyor. Yani AZN, USD ve EUR olarak.

Maalesef. Azerbeycanda çekdiğim zaman vergi kesiyor banka tarafından.

Eki Görüntüle 1261381
İşte ben de bunu diyorum efendim. Elden ele satmak istiyorum.
Selamlar, peki sana Türk lirası verildiği taktirde işini görür mü?
TRY/USDT olarak çevirmek mümkün mü?
USDT olarak verilirse super olur.

Maalesef. Azerbeycanda çekdiğim zaman vergi kesiyor banka tarafından.

İşte ben de bunu diyorum efendim. Elden ele satmak istiyorum.

TRY/USDT olarak çevirmek mümkün mü?
USDT olarak verilirse super olur.
USDT olarak verilemez çünkü USDT bir kripto para cinsidir. Eğer bankanızla Dolar üzerinden işlem yapabiliyorsanız USDT'nizi USD'ye çevirerek bankanızdan çekim yapabilirsiniz.

USDT olarak verilemez çünkü USDT bir kripto para cinsidir. Eğer bankanızla Dolar üzerinden işlem yapabiliyorsanız USDT'nizi USD'ye çevirerek bankanızdan çekim yapabilirsiniz.
Peki ya eğer Azerbeycan bankı bunu kabul etmezse nasıl olacak?

Burda faiz derecesi yüksek hocam o yüzden diyorum ben de. BUSD olarak almak isterim zaten kripto para cinsinden. Peki TRY olarak mümkün mü peki mesela ben Azerbeycandan parasını göndereyim hesaba o da bana TRY göndersin. Ama TRY olarak istemiyorum işte.

Geri
Yukarı