Binance Pool'da para nasıl çekilir?

ismail34

Kilopat
Arkadaşlar, geçtiğimiz ay madenciliğe başladım ve bu gece yarısı 1 ay tamamlanmış olacak. 30 günün sonunda biriken ETH'yi dolar olarak (veya hangi para birimiyle çekmek mantıklıysa) hesabıma çekmek istiyorum. Binance pool kullanmakta son derece deneyimsizim. Bana tane tane yanlış bir işlem yapmadan nasıl parayı çekeceğimi anlatırsanız, anlık olarak yönlendirirseniz bu konu altından, çok sevinirim.

Arkadaşlar, geçtiğimiz ay madenciliğe başladım ve bu gece yarısı 1 ay tamamlanmış olacak. 30 günün sonunda biriken ETH'yi dolar olarak (veya hangi para birimiyle çekmek mantıklıysa) hesabıma çekmek istiyorum. Binance pool kullanmakta son derece deneyimsizim. Bana tane tane yanlış bir işlem yapmadan nasıl parayı çekeceğimi anlatırsanız, anlık olarak yönlendirirseniz bu konu altından, çok sevinirim.
Binance pool kullanıyorsanız ethereum ödemeniz günlük geliyor.
Başka bir havuz kullanıp parayı binance hesabına göndermeyi kastediyorsanız durum başka. Bunun için Binance TR uygulamasını yükleyip ethereumları oraya gönderin. Al sat kısmından ethereumları TL olarak satın. Daha sonra bu TL'yi banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Binance pool kullanıyorsanız Ethereum ödemeniz günlük geliyor.
Başka bir havuz kullanıp parayı Binance hesabına göndermeyi kastediyorsanız durum başka. Bunun için Binance TR uygulamasını yükleyip Ethereum'ları oraya gönderin. Al sat kısmından Ethereum'ları TL olarak satın. Daha sonra bu TL'yi banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Efendim şu an bu sayfadayım. Buradaki genel toplamda gözüken ETH'yi, dolar olarak, doviz hesabıma çekmek istiyorum. Kesintisiz şekilde bu işlemi nasıl yaparım? Bu arada size ekran görüntüsünü attığım sayfaya Binance global üzerinden giriş yapıyorum sanırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211020-170413.png
    Screenshot_20211020-170413.png
    182,8 KB · Görüntüleme: 213
Efendim şu an bu sayfadayım. Buradaki genel toplamda gözüken ETH'yi, dolar olarak, doviz hesabıma çekmek istiyorum. Kesintisiz şekilde bu işlemi nasıl yaparım? Bu arada size ekran görüntüsünü attığım sayfaya Binance global üzerinden giriş yapıyorum sanırım.
Dolar olarak çekemiyorsunuz hocam. Global hesabınızdaki ethereumları TR hesabına aktarıp TL'ye çevireceksiniz. Daha sonra banka hesabınıza TL olarak çekebilirsiniz.
Eğer bitci, paribu gibi Türk borsalarında direkt olarak hesaba dolar çekme varsa ethereumları bu borsalara transfer edebilirsiniz ama ethereum transferinde kesinti yüksek olur.

Önce havuz hesabından kendi hesabınıza aktarın. Oradan Binance TR'ye aktarıp Tether'leri TL'ye çevirin. Sonra da banka hesabınıza çekersiniz. Dolar olarak çekemezsiniz.

Dolar olarak çekemiyorsunuz hocam. Global hesabınızdaki ethereumları TR hesabına aktarıp TL'ye çevireceksiniz. Daha sonra banka hesabınıza TL olarak çekebilirsiniz.
Eğer bitci, paribu gibi Türk borsalarında direkt olarak hesaba dolar çekme varsa ethereumları bu borsalara transfer edebilirsiniz ama ethereum transferinde kesinti yüksek olur.
Hay allah napsak bilemesim, dolar bazında çekerim diye düşünmüştüm.

TL olarak çekip banka hesabınızda dolar alabilirsiniz :)
Parayı kullanmayıp dolar olarak saklayacaksanız USDC coin alıp saklayın. Ama şu zamanda ethereum bozdurmak mantıklı değil bence.
Tabi paraya ihtiyacınız var ise durumlar değişir.

TL olarak çekip banka hesabınızda dolar alabilirsiniz :)
parayı kullanmayıp dolar olarak saklayacaksanız usdc coin alıp saklayın. Ama şu zamanda Ethereum bozdurmak mantıklı değil bence.
Tabi paraya ihtiyacınız var ise durumlar değişir.

ETH düşecek gibi, bozdurmayı düşünüyorum. Düşünceniz nedir? Hala aynı mı? Şu anda bu ekrandayım, bu aşamada ne yapmam lazım çekmek için?

Dosya Ekleri

• ya.JPG
    ya.JPG
    108,8 KB · Görüntüleme: 150
Binance hesabınızda dolar olarak tutabilirsiniz ama banka hesabına sadece TL olarak çekebilirsiniz.

Yapmanız gereken işlem transfer menüsünden binance pool hesabından binance hesabına ETH larınızı aktarmak. Daha sonra dolar yapmak istiyorsanız ETH ları satarsınız. Paranızı isterseniz global binancede tutabilir isterseniz Tr binance'e çekebilirsiniz. Tr binance'e aktarırken de orda tutarken de dolar olarak daha doğrusu USDT veya BUSD olarak tutabilirsiniz. Ama paranızı kendi banka hesabına çekecekseniz TL olmak zorunda.

Binance hesabınızda dolar olarak tutabilirsiniz ama banka hesabına sadece TL olarak çekebilirsiniz.

Yapmanız gereken işlem transfer menüsünden Binance pool hesabından Binance hesabına ETH larınızı aktarmak. Daha sonra dolar yapmak istiyorsanız ETH'ları satarsınız. Paranızı isterseniz global Binance'de tutabilir isterseniz TR Binance'e çekebilirsiniz. TR Binance'e aktarırken de orada tutarken de dolar olarak daha doğrusu USDT veya busd olarak tutabilirsiniz. Ama paranızı kendi banka hesabına çekecekseniz TL olmak zorunda.

Anladım, dolar kısmından vazgeçtim. TL olarak çekmek istiyorum. Şu an yapmak istediğim ETH'leri iş emri oluşturup, ETH şu anda 39.762, 20, 40.300, 00, TL civarına ulaştığında satma emri oluşturmak. Daha önce hiç işlem yapmadığım için anlattığınız karışık geldi. Binance global hesabımdayım şu an yapmak gereken işlemleri sırasıyla yönlendirerek söylerseniz adım adım izleyip uygulayacağım. Örneğin; Binance pool hesabımdan BinanceTR'ye ETH'ları nasıl aktaracağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı