Binance üzerinden Papara ile ADA Coin alma

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Bildiğiniz üzere Binance'ye Papara'dan direkt TL olarak para yatırma sonlandırıldı. Benim de şu an akabinde 300 TL param var kartımda. Bu parayı nasıl Binance hesabıma aktarıp ADA Coin alabilirim? Yardımcı olacak var mı?

Bildiğiniz üzere Binance'ye Papara'dan direkt TL olarak para yatırma sonlandırıldı. Benim de şu an akabinde 300 TL param var kartımda. Bu parayı nasıl Binance hesabıma aktarıp ada coin alabilirim? Yardımcı olacak var mı?

Paribu veya BtcTurk'e para yatırıp, usdt yapıp TRC-20 ağı ile Binance geçip daha sonra ada alabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Binance'ye Papara'dan direkt TL olarak para yatırma sonlandırıldı. Benim de şu an akabinde 300 TL param var kartımda. Bu parayı nasıl Binance hesabıma aktarıp ada coin alabilirim? Yardımcı olacak var mı?

Papara'dan Binance TR üzerine, oradan da isteğe bağlı olarak globale aktarabilirsiniz.

Bir banka hesabı kullanmadan yapamaz mıyım?. Yaşım yetmediği için bir büyüğümün üstüne yapıyorum. Onun üstüne Papara kart çıkartmıştım.

Kısa bir süre önce Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren kripto paralarla ilgili genelgeye göre, elektronik kuruluşlarla kripto para platformlarına para yatırmak yasaklanmıştı.
Bu yasak Papara, ininal ve benzeri uygulamalar üzerinden kripto para platformlarına para yatırmayı imkansız hale getiriyordu. İlk başta bu büyük bir sorun gibi görünmeyebilir.

Fakat işin aslı biraz farklı. Çünkü Türkiye'de en çok tercih edilen kripto para borsalarından biri olan Binance'a para yatırmanın en kolay yolu Papara'ydı. Hatta pek çok kullanıcı bu borsaya parasını böyle yatırıyordu.
Fakat gelen son karar bu işlemi imkansız hale getirdi. Nitekim Binance da yayınlanan bu karar karşısında bir açıklama yapmak zorunda kaldı.
Binance ekibinden yapılan açıklamada Papara'ya da benzeri elektronik ödeme uygulamaları üzerinden yapılan ödemelerin 29 Nisan'dan itibaren geçersiz olacağı belirtildi. Başka bir değişle 29 Nisan sonrasında Binance'a para yatırmak için farklı yöntemler bulmanız gerekecek.
Hali hazırda bu borsaya banka havalesi ile para yatırmak mümkün değil. Dolayısıyla şimdilik tek çözüm yerli bir kripto para borsasına havale ile para yatırıp, daha sonra bu parayı USDT Çin'sinden Binance'a transfer etmek. Belki önümüzdeki günlerde Binance yetkilileri farklı bir formül geliştirebilir. Fakat şimdilik tek geçer çözüm bu diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı