Binance ve banka önerisi

Ergosphere

Hectopat
Merhaba, öncelikle bu işte yeni olduğumu belirtmek isterim. Binance ve Binance TR'nin farkı komisyonlu ve komisyonsuz olmaları mı? Her ikisinde mi hesap açmalıyım yoksa sadece bir tanesinde hesap açsam yeterli olur mu? EFT ile hangi bankadan yatırabilirim? Başka yatırma yöntemi var mı Papara veya Enpara gibi? Bir de komisyonsuz bir şekilde para nasıl yatırıp çekeceğim? Hangi adımları izlemem gerekiyor? Bu iş ile ilgilenen birkaç kişi görmüştüm @hacıdanikinciel ve @yyildirayy gibi. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Papara. Kullandığın banka hangisiyse Papara tarafında da aynı bankanın hesap numarasına parayı göndermen lazım. Papara uygulamasından bakabiliyorsun zaten.

Binance öyle ya da böyle komisyon alıyor. Para yatırırken Papara'dan göndereceğin tutarın %1'i Binance'e gidiyor. Bunun dışında coin alıp satarken BNB olarak komisyon ödüyorsun.

Ama Binance üzerinde hesabı olan birinin üzerinden Binance'e kayıt olursan komisyon indirimlerinden yararlanıyorsun. Mesela benim

Binance hesabımın referans linki: Ücretsiz hesap oluştur | Binance

Bu link üzerinden kayıt olursan kpmisyonlarda indirim oluyor.

Merhaba, öncelikle bu işte yeni olduğumu belirtmek isterim. Binance ve Binance TR'nin farkı komisyonlu ve komisyonsuz olmaları mı? Her ikisinde mi hesap açmalıyım yoksa sadece bir tanesinde hesap açsam yeterli olur mu? EFT ile hangi bankadan yatırabilirim? Başka yatırma yöntemi var mı Papara veya Enpara gibi? Bir de komisyonsuz bir şekilde para nasıl yatırıp çekeceğim? Hangi adımları izlemem gerekiyor? Bu iş ile ilgilenen birkaç kişi görmüştüm @hacıdanikinciel ve @yyildirayy gibi. Yardımcı olur musunuz?
Ben Eth kazıp paramı alanlardanım. Ethermine havuzu kazdığım eth'leri binance'ye atıyor. Ben oradan TL'ye çevirip Papara hesabıma atıyorum. Bu konularda sorun olursa yardıncı olurum. Ama ben yatırım için kullanmıyorum, ancak para alıp göndermek için Papara'da hiç bir sorun olmuyor. Tek şart hem Binance hemde Papara hesabı aynı kişiye ait olmalı.

Ben Eth kazıp paramı alanlardanım. Ethermine havuzu kazdığım eth'leri binance'ye atıyor. Ben oradan TL'ye çevirip Papara hesabıma atıyorum. Bu konularda sorun olursa yardıncı olurum. Ama ben yatırım için kullanmıyorum, ancak para alıp göndermek için Papara'da hiç bir sorun olmuyor. Tek şart hem Binance hemde Papara hesabı aynı kişiye ait olmalı.
Pardon geç cevap verdim @yyildirayy. Papara hesabını açtım ve Binance hesabı da açtım. Inınal'in komisyonu %0 diyor. Ne yapmalıyım? Inınal'den mi devam edeyim yoksa Papara mı?
Ayrıca Discord kullanıyorsanız iletişime geçebilir miyiz? Birkaç soru soracağım da.

Son düzenleme:
Binance tr kullanırsanız EFT/havale ile para yatırıp çekmek için komisyon ödemezsiniz. Binance global ve tr arasında da aynı şekilde komisyon ödemeden coin transfer edebilirsiniz.(Her coin için geçerli değil ama en büyüklerin hepsi var)

Pardon geç cevap verdim @yyildirayy. Papara hesabını açtım ve Binance hesabı da açtım. Inınal'in komisyonu %0 diyor. Ne yapmalıyım? Inınal'den mi devam edeyim yoksa Papara mı?
Ayrıca Discord kullanıyorsanız iletişime geçebilir miyiz? Birkaç soru soracağım da.
Discord kullanmıyorum. Eğer komisyon almayan varsa onu kullanın tabi. Binance global Papara'ya atarken %1 komisyon alıyor. Ben zaten 1 kartla mining yapıyorum. Aylık 700 TL civarı bir para ile uğraştığım için 7 TL komisyon fazla gelmedi ve hiç uğraşmadım. Ama çoğu kişi binace hesabından binance Tr ye oradan da paparaya komisyon ödemeden yapıyor. Şöyle bir video var izlersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Discord kullanmıyorum. Eğer komisyon almayan varsa onu kullanın tabi. Binance global Papara'ya atarken %1 komisyon alıyor. Ben zaten 1 kartla mining yapıyorum. Aylık 700 TL civarı bir para ile uğraştığım için 7 TL komisyon fazla gelmedi ve hiç uğraşmadım. Ama çoğu kişi binace hesabından binance Tr ye oradan da paparaya komisyon ödemeden yapıyor. Şöyle bir video var izlersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim. O halde soruyu buradan sorayım. BNB almak istiyorum, şu an önerebileceğiniz bir kripto para var mı?

Hocam şimdi dediklerimi aşamalı olarak yapın.
1 - Enpara başvurusu ( sadece bu işte değil günlük hayatta da lazım oluyor)
2 - Binance TR hesabı buraya parayı EFT ile yatırabilirsiniz Enpara'dan.
3 - Binance global hesabı buraya biance TR'den yatırdığımız parayı aktarıp burada işlem yapacağız.
4 - hesapları açtıktan sonra tüm onaylamalar ve Google authenticator( girerken lazım olacak, Steam Guard gibi ) işlerini halledin.
Eğer tüm banları yaparsanız komisyonsuz ve güvenli şekilde işlem yaparsınız tabii Binance işlem sırasında ufak bir kesinti yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı