Binance'dan yüklü para çekiminde sıkıntı yaşanır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

jaferon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim gibi Binance'tan yüklü miktarda para çekeceğim miktarı belirtmek gerekirse 1.000.000₺ Liranın üstünde bir miktar. Maliye tarafından izlenilmekten, ekstra vergi vermekten, kartıma bloke koyulmasından korkuyorum. Kartımın canlı yardımına yazdığımda herhangi bir para sınırı olmadığını istedim gibi para aktarabileceğimi yazdılar. Ama maliye tarafından izlenilmeye bir şey demediler. Günlük ya da aylık olarak belirli bir limit var mı bankayla ya da devletle sıkıntı yaşamadan aktarabileceğim bir miktar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bankaya çekme, farklı banka hesaplarına atıyorum günlük 10K'dan 50K çek.

Doğru diyorsun ama tek banka hesabım var ve başka banka hesaplarına isim soy isim tutmadığı için çekim yapamıyorum. Şöyle bir şey yapabilirim günlük 50k çekebilirim.

İsterse 100 Hesaba bölsün farketmez, Maliye kayıtlara erişir ve totaldeki parasını yine görebilir. İnceleme için gözetlenebilirsiniz ancak bunu kripto para borsasından kazandığınız için sorun olmaz, Binance Türkiye'de iş birliği yapan bir firma, paranın giriş kaynağını ve çıkış kaynağını açıklayabildiğin sürece problem yaşamazsın. Henüz bu paralardan vergi kesilmiyor ancak ilerleyen zamanda geçmişe yönelik vergi kesilebilir ve sana bunun için bir uyarıda bulunabilirler.

Şunu da ekleyeyim, bu parayı aklamıyorsan, piyasa üzerinden kazandığını belgelersen sorun yaşamazsın ancak para aklıyorsan sadece bloke değil 3 ila 12 yıl arası hapis cezasına kadar gidiyor bu iş.

Gizlenmiş para zaten aklanmaya çalışılan paradır hocam, akışı gizlersen sen para aklamaya çalışmışsın demektir. İlgili mevzuata Maliye Bakanlığı'nın sitesinden ulaşabilirsin, para akışı izlenebilir ve şeffaf olmalıdır. Müfettişler sana bu paranın kaynağını sorduğunda net cevaplar veremiyorsan, akışı belgeleyemezsen o zaman hakkında soruşturma başlatılır.

Dene hocam ancak arkadaşın atladığı bir nokta var, Maliye günlük veya saatlik inceleme yapmaz ve totale bakar, yıl sonu kayıtlarında banka hesap hareketlerini Maliye ile paylaşır, total gelirine bakılır ve hakkında şüpheli işlem varsa işaretlenirsin mali hesapların hepsi incelenir, sonra müfettişlerle görüşüyorsun.

Gizlenmiş para zaten aklanmaya çalışılan paradır hocam, akışı gizlersen sen para aklamaya çalışmışsın demektir. İlgili mevzuata Maliye Bakanlığı'nın sitesinden ulaşabilirsin, para akışı izlenebilir ve şeffaf olmalıdır. Müfettişler sana bu paranın kaynağını sorduğunda net cevaplar veremiyorsan, akışı belgeleyemezsen o zaman hakkında soruşturma başlatılır.
Peki hocam minimum miktarlarda çekim yaparak yüklü parayı çekmeyi zamana yaysam?

Arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim gibi Binance'tan yüklü miktarda para çekeceğim miktarı belirtmek gerekirse 1.000.000₺ Liranın üstünde bir miktar. Maliye tarafından izlenilmekten, ekstra vergi vermekten, kartıma bloke koyulmasından korkuyorum. Kartımın canlı yardımına yazdığımda herhangi bir para sınırı olmadığını istedim gibi para aktarabileceğimi yazdılar. Ama maliye tarafından izlenilmeye bir şey demediler. Günlük ya da aylık olarak belirli bir limit var mı bankayla ya da devletle sıkıntı yaşamadan aktarabileceğim bir miktar?
Tam para çekmeyin, küsüratlı çekin. Bu tam gerekli parayı / tüm parayı çekme izlenimi ve doğallık oluşturur. Ayrıca günü birlik değil 1 gün az 2 gün sonra birden fazla şeklinde çekin. Sorun yaşamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı