Binance'de USDT'yi yanlış ağ üzerinden yanlış coin adresine yollama

Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese merhaba. Çok garip bir sorun ile karşı karşıyayım. Kısaca açıklamaya çalışacağım. Binance Global'de 1400 küsur CHZ coinim vardı. Bu coinleri diğer borsa hesabım olan Bitexen'e çekebilmek için hepsini USDT'ye çevirdim. Toplam 537 USDT oldu. USDT'yi ise Bitexen'deki USDT cüzdanıma aktaracaktım. Ama uykusuz olduğum için biraz kafam dalgındı ve parayı Bitexen'e çekerken USDT olarak çekme ve ERC20 ağını seçmem gerekirken, CHZ olarak çekmeyi seçip BEP2 ağını seçtim ve USDT cüzdan adresimi girmek yerine Bitexen'de yazan CHZ cüzdan adresimi ve Memo adresimi girip parayı gönderim. Tabii ki de para gelmedi.

İşlemi gerçekleştirdikten 3-4 dakika sonra kafama sonradan dank etti, Parayı aktarırken hem yanlış ağı seçmişim, hem coin çeşitleri tutmuyor, hem de cüzdan adresi yanlış. Kısacası hiçbir şey uyuşmuyor. İlk defa böyle bir şey yaşadığım için şok oldum, şu an 537 dolar param yandı gitti herhalde. Binance'den işlem geçmişime baktığımda ise ağ, adres ve coin çeşidi yanlış olmasına rağmen işlem tamamlanmış olarak gözüküyor. Bu da kafamı karıştırdı, benim CHZ çekim adresi bilgilerimin başkasının USDT çekim adresi bilgileri ile aynı olabileceği gibi garip bir kanıya vardım. Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi:

yanlış işlem.png

bitexen chz cüzdan adresi.png

Bunun tamamen benim hatam olduğunu ve 537 dolarımın geri döndürülemeyecek şekilde gittiğinin farkındayım ama kafamı kurcalayan birkaç soru var.

Sorularım ise şunlar,

- Nasıl CHZ cüzdan adresimi kullanarak Binance'den başarılı bir şekilde USDT gönderebildim?
- Binance'de işlemin tamamlanmış gözükmesi benim CHZ cüzdan bilgilerimin başkasının USDT cüzdan bilgileri ile aynı olduğu anlamına mı geliyor? Yoksa param kimseye gitmeyecek şekilde yok mu oldu? Okuyup ilgilenen herkese teşekkürler.

Ben bu konulardan pek anlamıyorum ama bir iki kere aynı senaryoyu duymuştum. Paranız sizden gidiyor giden taraf hiç kimse de olabilir kısacası boşluğa gidiyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Paranın gittiğinin farkındayım ama Benim Bitexen CHZ adresimi kullanarak başarılı bir şekilde USDT göndermem garip geldi. Benle tamamen aynı cüzdan adresi bilgilerine sahip biri olamayacağına göre dediğiniz gibi para kimseye gitmeyerek ağda yok oldu büyük ihtimal.

Binance'da ticket açıp durumu anlattın mı? Genelde ağdaki işlemi bir şekilde çevirebiliyorlar belirli bir ağ ücreti karşılamak gerekiyor. 500+ USD gitti diye oturup beklemek yerine hem Bitexen hem Binance'da konuyla ilgili ticket açın.

Binance'da ticket açıp durumu anlattın mı? Genelde ağdaki işlemi bir şekilde çevirebiliyorlar belirli bir ağ ücreti karşılamak gerekiyor. 500+ USD gitti diye oturup beklemek yerine hem Bitexen hem Binance'da konuyla ilgili ticket açın.

Cevap için teşekkür ederim. Bitexen tamam ama Binance'de nasıl ticket atacağımı çözemedim. Yani herhangi bir iletişim adresi bulamadım.

Cevap için teşekkür ederim. Bitexen tamam ama Binance'de nasıl ticket atacağımı çözemedim. Yani herhangi bir iletişim adresi bulamadım.
Binance'a login olup en alta indiğinde "Submit a request" kısmı var. Ona tıklarsan açılan sayfanın alt kısmına problemi yazıp gönderince bir operatöre bağlayıp süreci başlatıyor.

TxID olması lazım işlemi en güzel onunla değerlendirebiliriz.

TxID İşlem geçmişinden bakılmıyor muydu? Bulamadım o kısmı maalesef.

Binance'a login olup en alta indiğinde "Submit a request" kısmı var. Ona tıklarsan açılan sayfanın alt kısmına problemi yazıp gönderince bir operatöre bağlayıp süreci başlatıyor.

Teşekkür ederim, deniyorum şimdi.

Mesaj düzenleme: Maalesef Binance'de konuyla ilgili destek talebi oluşturmaya çalıştığımda otomatik olarak şu mesaj karşıma geliyor:

binancedestek.png

Ama Bitexen'e ticket gönderdim. Onlar ne diyecek acaba? Şimdilik bekleyeyim.

Son düzenleme:
Hocam USDT'yi çektiğiniz cüzdanın adresini atma şansınız var mı peki?

Hocam bildirim gelmemiş, geç cevap için üzgünüm. USDT'yi Bitexen CHZ adresime gönderdim gibi gözüküyor Binance işlem geçmişinde.

Bitexen CHZ adres bilgilerim:

bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23 > Adres
104654262 > Hedef Kodu

Ama normalde Bitexen USDT adresime yollamam gerekiyordu. Bitexen USDT adresim:

0x93D7411C1640cA17fc715Ef4FC1ccFeC1e7F6e1e

Böyle garip bir olayla karşı karşıyayım.

Geri
Yukarı