Binaya internet bağlama süreci

Oakenshield

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Bizim daireye ilk defa internet bağlatacağım.
Kurulumu biz gerçekleştiriyoruz diyorlar fakat bizim bina eski olduğu için döşenmiş, internet kablosu vs. yok.
Şimdi kutu giriş katında biz 4. kattayız, bunlar kabloyu nasıl benim odama kadar çekecekler?
Sonuçta duvarı delmek zorunda değiller mi?

Sözleşme şartlarında: "Abone, bina içi kablolamanın uygun olmasını, gerekli cihazların hazır olmasını sağlamak zorundadır." diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Kurulumu biz gerçekleştiriyoruz diyorlar fakat bizim bina eski olduğu için döşenmiş, internet kablosu vs. yok.
Şimdi kutu giriş katında biz 4. kattayız, bunlar kabloyu nasıl benim odama kadar çekecekler?

Sözleşme şartlarında: "Abone, bina içi kablolamanın uygun olmasını, gerekli cihazların hazır olmasını sağlamak zorundadır." diyor.

Altyapı sizin apartmanda ise duvarı delerek oradaki kutuya kablo çekiyorlar. Sizde modemden kablo çekerseniz veya Wi-Fi ile bağlanırsanız internete erişim sağlayabilirsiniz. Kurulumu onlar yapıyor burası doğru.

Daire ile ankastre arasında bulunan kablo, priz vb. şeyler kullanıcı sorumluluğunda. Bunların teminini siz sağlayacaksınız.

Merdiven boşluğu, havalandırma boşluğundan bir şekilde kablo çektirmeniz gerekli. Elektrikçiden destek almanız gerekli.

Bildiğim kadarıyla delik açıyorlar fiber ise. Biz zemin kat olduğumuz için direkt olarak zemini deldiler ama sizde duvarları delerek yapabilirler. Çok küçük delikler merak etmeyin. Ancak tesisat ve evi tekrardan dekorasyon olduysa tadilattaki fotolara bakın. Biz az kalsın kabloların olduğu yeri delecektik fotoğraflar kurtardı.

Merhaba arkadaşlar,

Hocam telefon kablosu da mı yok?
2021 senesinde telefon kablosu olmayan daire kalmadı. Telefon kablosu üzerinden erişim alacaksın zaten ayrıca internet kablosu diye bir şey yok.

Apartmana bakmanız lazım bence de.
Hocam telefon kablosu da mı yok?
2021 senesinde telefon kablosu olmayan daire kalmadı. Telefon kablosu üzerinden erişim alacaksın zaten ayrıca internet kablosu diye bir şey yok.

Fiber var diye biliyorum. Hatta camdan yapılıyor.

Son düzenleme:
Telefon kutusu binanın giriş katında. 1998'den kalma apartman haliyle dairede telefon kablosu yok.
Benim anlam veremediğim aşağıdaki telefon kutusundan kabloyu kendi odama kadar ben mi çekiceğim bir şekilde? Merdiven yolunu takip edecek şekilde mesela.

Hayır ekipler yapacak bunu.
Matkapla delip bir yerlerden geçirecekler taa ki kutuya gelesiye kadar.

Geri
Yukarı