Bionluk'ta nasıl alıcı bulabilirim?

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Öncelikle hepinize merhaba, yaklaşık 4 gündür Bionluk'ta ilan koyuyorum fakat hiç alıcı gelmedi. Bionluk'ta bipara denen sistem var ve bu para sadece Bionluk'ta harcanabilir. Kendi ilanlarımızı öne çıkarmak ve anasayfada görünmesini sağlamak için 500 bicoin vermemiz gerek. Hesabı ilk açtığımızda ise hediye olarak bize 1000 bicoin veriliyor. Bir ilanımı öne çıkardım ve bir alıcı geldi sadece. Sizce nasıl daha çok alıcı bulabilirim?

Portfolyon güzel olursa alıcı gelir. Ve Bionluk piyasası aşırı çöp. Eğer diğer ilanlardan yüksek fiyat koyduysanız da müşteri gelmiyor olabilir. Piyasası çöp olduğu için normal fiyatlar yüksek olarak görülüyor.

Bionluk belli başlı satıcılara çalışıyor resmen. Sürekli aynı satıcılar göz önünde. Satış yapmadığınız için öne çıkamıyorsunuz, öne çıkamadığınız için satış yapamıyorsunuz.

Ben bionlukta hizmet veren olarak cevap vereyim, piyasası çöp diyenler için dışarıda atıyorum birim biyatı 100tl olan hizmeti orada 250tl'ye veriyorum ve müşteri gelip beni buluyor. Piyasa çöp olsa bu rakama müşterim olurmu?

Diğer yönden hizmet verdiğin kategoride önemli ben dışarıda kazanamadığım rakamları oradan kazandım ve kazanıyorum. İsteklere teklif vermeyi deneyebilirsin.

Ben Bionluk'ta hizmet veren olarak cevap vereyim, piyasası çöp diyenler için dışarıda atıyorum birim biyatı 100TL olan hizmeti orada 250TL'ye veriyorum ve müşteri gelip beni buluyor. Piyasa çöp olsa bu rakama müşterim olur mu?

Diğer yönden hizmet verdiğin kategoride önemli ben dışarıda kazanamadığım rakamları oradan kazandım ve kazanıyorum. İsteklere teklif vermeyi deneyebilirsin.

Abi sana 10 TL'ye logo yapayım? Dünyanın en kaliteli logosu abi bak, NASA bile logo için benle çalıştı. Bırakın gözünüzü seveyim.

Çocuk mu kandırıyorsunuz? O platforma ben de girdim, çıktım. Çöp piyasadan geçilmiyor. Satıcıların %75-80'i piyasa öldürüyor.

Daha 1 sene önce YouTube'dan bir video izlemştim ve logo tasarım kategorisinde, adını vermek istemediğim, 800 TL'ye logo tasarlayan bir arkadaş var. Adam hala ilk sırada. Bionluk yeni freelancerlara şans tanımıyor.

Abi sana 10 TL'ye logo yapayım? Dünyanın en kaliteli logosu abi bak, NASA bile logo için benle çalıştı. Bırakın gözünüzü seveyim.

Çocuk mu kandırıyorsunuz? O platforma ben de girdim, çıktım. Çöp piyasadan geçilmiyor.
10₺'ye de yapan var 50.000₺'ye de yapan var. 10₺ye hizmet verenler piyasayı çöp mü yapıyor? Verdiği hizmet ve emek belli 10 dakika'da hazırlayıp gönderiyor. Diğer yönden alıcıda bunun farkında ve isteğine göre bir hizmet bulup satın alıyor bu 1000₺'de olabilir 10.000₺ de olabilir. Ben hizmet veren olarak gördüğümü söylüyorum aynı şekilde düşünmek zorunda değilsiniz tabi.

Kısa bir örnek: Hizmetlerinden birinin fiyatını 50₺'ye yaptım müşteri bulamıyordum, muhtemelen bu fiyatı kalite beklenmediği için. Hizmet değişmedi sadece fiyatı 500 yaptım ve bir sürü sipariş aldım.

Siz bionlukta hangi hizmetleri veriyorsunuz?

10₺'ye de yapan var 50.000₺'ye de yapan var. 10₺ye hizmet verenler piyasayı çöp mü yapıyor? Verdiği hizmet ve emek belli 10 dakika'da hazırlayıp gönderiyor. Diğer yönden alıcıda bunun farkında ve isteğine göre bir hizmet bulup satın alıyor bu 1000₺'de olabilir 10.000₺ de olabilir. Ben hizmet veren olarak gördüğümü söylüyorum aynı şekilde düşünmek zorunda değilsiniz tabi.
Sorun bu değil zaten. Bu konuda haklısın ama sorun müşteri tarafında. Gören müşteri "adam 10 TL'ye yapıyor, demek ki işin piyasası bu" diyor. Hepsi demiyor ama geri kafalılar diyor. Sorun bu. İşin piyasasından anlayan adam zaten gidip de 10 TL'ye yaptırmaz.

Kısa bir örnek: Hizmetlerinden birinin fiyatını 50₺'ye yaptım müşteri bulamıyordum, muhtemelen bu fiyatı kalite beklenmediği için. Hizmet değişmedi sadece fiyatı 500 yaptım ve bir sürü sipariş aldım.
Piyasadan anlayan müşteriler denk gelmiş. Bol kazançlar.

Siz Bionlukta hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Birkaç ay önce veriyordum ama artık bıraktım. Emeğimi neden düşük fiyata pazarlayayım ki? Bionluk tarzı sitelerin dışında freelancer takılıyorum.

Sorun bu değil zaten. Bu konuda haklısın ama sorun müşteri tarafında. Gören müşteri "adam 10 TL'ye yapıyor, demek ki işin piyasası bu" diyor. Hepsi demiyor ama geri kafalılar diyor. Sorun bu. İşin piyasasından anlayan adam zaten gidip de 10 TL'ye yaptırmaz.

Piyasadan anlayan müşteriler denk gelmiş. Bol kazançlar.

Birkaç ay önce veriyordum ama artık bıraktım. Emeğimi neden düşük fiyata pazarlayayım ki? Bionluk tarzı sitelerin dışında freelancer takılıyorum.
Haklısınız yine de bionlukta hizmetlerinizi dilediğiniz fiyattan listelemenizde fayda var. Çünkü normalde denk gelemeyeceğiniz kurumsal firmalara denk gelebilir ve bionluğu aradan çıkartıp oradan düzenli iş alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı