BioNTech aşısı ile ilgili komplo teorileri size de komik geliyor mu?

Benim anlamadığım aşı olanlar aşı olmayanlardan neden korkuyor. Kardeşim bu aşı koruyor demiyor musunuz. Sen olmuşsun işte koruma altındasın korkmana gerek yok benden. :D
Aşının amacı korunma altına almak değil, bu salgını günlük hayatta önemsiz bir salgına çevirmek. Yani aşı olunduğu zaman virüs bedenine hala bulaşabiliyor, korkması çok doğal bir durum değil mi hocam? :)

Yani baksana bizi bu durumda bile ayrıştırmayı başarmış birileri :) Aşıyı olanlar olmayanlara sallıyor, olanlar olmayanlara. Bir devlet başkanını harcadılar bunun uğruna. Adam maskeye de aşıya da karşıyız dedi. Birileri gitti adamı indirdi. Aşıyı olan neden olduğunu bilmiyor, olmayan neden olmadığını sorsan herkes haklı işte.

Aşıyı olan neden olduğunu bilmiyor, olmayan neden olmadığını sorsan herkes haklı işte.
Olmayanlar bir taraflardan çıkan komplo teorilerine inandıkları için olmuyorlar. Çıkıp bir de "aşının içinde ne var?" demezler mi? :D İçinde olanlar Sağlık Bakanlığının sitesinde bile yazıyor. Tabii okuyunca çok anlayacaklar ya. 2 gram bilgileriyle aşının içeriğini anlayabileceğini sanan bir topluluk var.

Bizim halk komplo teorilerine can atıyor nedense. Hiçbir zaman doğruyu değil de hep komployu tercih ediyorlar. :D

Benim anlamadığım aşı olanlar aşı olmayanlardan neden korkuyor. Kardeşim bu aşı koruyor demiyor musunuz. Sen olmuşsun işte koruma altındasın korkmana gerek yok benden. :D
Ben de buna deli oluyorum. Aşıyı olan kişi her türlü hastalığa yakalanıyor. Aşıyı vurununca dokunulmaz olunmuyor. Ben vurulmadım. Vurulur muyum bilmem ama böyle saçma sapan komplo teorileri kurmaya gerek yok.

Aşı karşıtlarına gülüp geçmeyi tercih ediyorum artık. Tartışsan da bir sonuca ulaşamıyorsun çünkü. Boşa zaman kaybı.
Karşındakinin anlama kapasitesi, senin anlattıklarını anlayabilecek seviyede değilse tartışmanın bir anlamı yok. Bu güne kadar çok denedim, hepsi ya kaçıp gidiyor ya da saçmalamaya başlıyor. Büyük oyunu görüyorlarmış sözle. :D

Olmayanlar bir taraflardan çıkan komplo teorilerine inandıkları için olmuyorlar. Çıkıp bir de "aşının içinde ne var?" demezler mi? :D İçinde olanlar Sağlık Bakanlığının sitesinde bile yazıyor. Tabii okuyunca çok anlayacaklar ya. 2 gram bilgileriyle aşının içeriğini anlayabileceğini sanan bir topluluk var.

Bizim halk komplo teorilerine can atıyor nedense. Hiçbir zaman doğruyu değil de hep komployu tercih ediyorlar. :D
Ben aşı olmadım ama komplo teorilerine inanmıyorum. Çünkü aşırı saçma. Pandemiye plandemi diyen bile var.
Olmama sebebim bu değil genelleme konuşmayalım çoğu kişi de böyle.

Aşıyı olan kişi her türlü hastalığa yakalanıyor.
Sorun hastalığa yakalanmak değil. Aşının hastalığın yayılmasına karşı bir etkisi yok. Dirençle ilgisi var. Nasıl her sene kış aylarında grip salgını oluyorsa artık covidin de öyle olması gerekli. Sen hiç grip salgını olduğunda her yerin kapatıldığını vb. şeyleri gördün mü? Aynısının bu virüste de olması için aşılama ile insanların direnç kazanması sağlanmalı.

Yaşın tuttuğu sürece ve doktorunun bir sorun olduğunu söylemediği sürece aşı olmaman için bir engel yok. Gerisi bahaneden öte değil. Korktuğun için olmuyorsan yine komplo teorilerinin etkisi altındasın demek oluyor.

Bu virüsün normal bir hal alması için aşılama şart. Bunu bile bile olmamanın bir anlamı yok.

Ben aşı olmadım ama komplo teorilerine inanmıyorum. Çünkü aşırı saçma. Pandemiye plandemi diyen bile var.
Olmama sebebim bu değil genelleme konuşmayalım çoğu kişi de böyle.
Zaten komik olan hiçbir vasfı olmayan, komplo teorici insanlar. Örnek olarak aşağıda ki kişi mesela, ilahiyatçı ve ev hanımı birisi bilim doğrultusunda yorumlar yapıp, insanları aşağılamaya çalışıyor. Ben bu insana en basit olarak Latince bir tıp sözcüğü söylesem, veleddalin âmin der.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı