Çözüldü BIOS ayarları değiştirildikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pixel_less

Hectopat
Makaleler
20
Yer
Manisa
Galax B450M rev1.0 anakart var diğer sistemde. BIOS ayarlarında denemek için legacy olan her şeyi UEFI yaptım :(. Sonra görüntü gelmiyor. BIOS pilini çıkarsam 10 dk beklesem ve taksam BIOS sıfırlanınca düzelir mi?

Çözüm
O kadar beklemeye gerek yok. Çıkarıp takınca düzelir veya Clear_CMOS pinlerini iletken bir şey ile birbirine dokundurursanız yine olur.
Korkmaya gerek yok çok basit bir işlem. Tartı veya saat pili değiştiriyormuş gibi.

10 dakika beklemenize de gerek yok. Çıkarın biraz tutun elinizde takın yerine geri. Bu işlem BIOS'u sıfırlayacaktır. Böylelikle yaptığınız ayarlar da varsayılan haline dönecek.

Korkmaya gerek yok çok basit bir işlem. Tartı veya saat pili değiştiriyormuş gibi.

10 dakika beklemenize de gerek yok. Çıkarın biraz tutun elinizde takın yerine geri. Bu işlem BIOS'u sıfırlayacaktır. Böylelikle yaptığınız ayarlar da varsayılan haline dönecek.

Sağ olun Hocam. Deneyeceğim bugün.

Sağ olun Hocam. Deneyeceğim bugün.
Hocam düzenleme yapamadım kusura bakmayın. Bugün bilgisayarın BIOS pilini çıkardık bekledik biraz olmadı. Sonra bi Clear_CMOS pinlerinin üstündeki parçayı ilk sağa sonra sola aldım birdaha pili çıkardım. Bu sefer 30 dk gibi bir süre bekledim. Ardından bilgisayarı açtım ve ekran geldi. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı