Çözüldü BIOS ayarlarında Secure Boot ile uğraştıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Virtue X

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Secure Boot ile ugrasirken kaydet cik yaptim ve goruntu gelmiyor. Bunu nasıl sifirlarim?

Anakart modeliniz nedir? Secure Boot ayarını açtıktan sonra mı görüntü gitti yoksa kapattıktan sonra mı? Ne ile uğraşıyordunuz? Bu tür bilgiler olmadan kesin bir şey söylemek zor.

Ancak BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkarıp 5-10 dakika bekledikten sonra geri yerine takın. Bu işlem BIOS ayarlarınızı sıfırlar.

BIOS pilini çıkarın bir müddet bekleyin tekrar takın otomatik sıfırlanır BIOS ama çıkarmadan önce güç kaynağını kapatmayı unutmayın ve tekrar başlatırken monitörün açık olduğundan emin olun.

Anakart modeliniz nedir? Secure Boot ayarını açtıktan sonra mı görüntü gitti yoksa kapattıktan sonra mı? Ne ile uğraşıyordunuz? Bu tür bilgiler olmadan kesin bir şey söylemek zor.

Ancak BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkarıp 5-10 dakika bekledikten sonra geri yerine takın. Bu işlem BIOS ayarlarınızı sıfırlar.

Gigabyte B550 S2H ise yaramadi pil.
Secure Boot yaparken bir şeyi Custom sectim galiba ve bir bise bosey key e bastim resetledi gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Virtue X bir de CLR_CMOS yöntemini deneyin. İşaretlediğim kısma PSU şalteri de kapalıyken tornavida ile dokunun.

Inkedsmart-fan5_LI.jpg

Son düzenleme:
Bir BIOS için anakart değiştirmek... İlginç. Elbette alınabilir.

Hayır yani düzeltsem bile o ayarı acmam gerekli bunu tekararlıcaksa degistirmek iyi olur
O halde yapacak başka bir şey kalmıyor. Anakartı servise gönderin, yeni BIOS yüklensin.

Bir aoru daha sorabilir miyim anakartın arkasinda Q Flash Plus dugmesi var USB'ye BIOS yukleyip o butonu kullanarak güncellesem ne olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı