Çözüldü BIOS Dual Boot sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whyGhosT

Kilopat
Dual Boot için Ubuntu kurdum ve bunu C: Bölümünün içinde Windows ve Ubuntu'yu ayrı bölümde tuttum. Geri kaldıracağım zaman USB'den kaldırılabileceğini öğrendim. USB kurulumunu taktım ve baktım kaldır ve tekrar kur tiki vardı. Ona tıklayıp devam dedim. Şehir bölümüne geçti fakat yanlış yaptığımı farkedip kurulumu kapattım. Sonra kurulu Ubuntu'ya dönmek istedim ama Ubuntu'ya giremedim çünkü grub kuruluydu fakat Ubuntu yokmuş gibi bana yazılar çıkardı fakat yine "aptal" ben onun fotoğrafını almayı unuttum. Sadece "enter" tuşuna bastığımda komut listesi gibi yazı çıkarıyordu. Bende "exit" yazdım ve Windows'a döndüm. Windows'tan grub ve Ubuntu'yu YouTube'dan izleyerek kaldırdım. Sorun çözüldü fakat sorun tam geçmedi. BIOS'a girdiğimde hala Ubuntu gözüküyor ve onu 1. olarak seçtiğimde bir süre PC bekliyor ve Windows'a geçiyor. Eğer çok sıkıntı değilse diğer SSD'yi komple sıfırlayıp sıfırdan Windows kursam güzel olur. Şu anda Windows'a girebiliyorum. Hiç problem olmadan ama sıkıntı çıkarır diye korkuyorum. Bu kadar kolay olan şeyi batırdım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sorunu sonunda Ubuntu'dan Boot'u silerek çözmeyi başardım. Şu anda gözükmüyor Boot'ta.

Sorunu sonunda çözebildim. Ubuntu USB'sinden Boot'u silmeyi başardım. Şu anda BIOS'ta gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210128_032235.jpg
    IMG_20210128_032235.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı