BIOS ekranına girince ekipmanlar çalışmıyor

Emin Lüleci

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
BIOS ekranına girince hiçbir tuş ve fare çalışmıyor. Hatta bilgisayarı kapatmadan BIOS'tan çıkılmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Değil ama güncel değil diye de böyle bir sorun olacağını sanmıyorum hem daha önce çok girdim BIOS'a sorun olmadı hiç.

Değil ama güncel değil diye de böyle bir sorun olacağını sanmıyorum hem daha önce çok girdim BIOS'a sorun olmadı hiç.
BIOS 0 lamayı denemediyseniz bios pilini söküp 5-6 dakika bekledikten sonra geri takınız fabrika ayarlarına dönecektir. sonra tekrar deneyip dönüş yaparmısınız.

Sistem nedir? Legacy USB Support enable yapın. Klave vs aygıtları diğer portlara takıp deneyin ve BIOS Update edin.

Legacy USB Support ne oluyor tam olarak? Laptop 2012 model BIOS'u güncellersem sorun olur mu, bilgisayarı babam kullanıyor o format atmamı istedi ve BIOS'u güncellemeyi önerdiğimde laptop eski diye sorun olabileceğini söylemişti.

Hocam bu bir çözüm deil elbette anı kurtarmak ama eski tip yuvarlak girişli klavyen varsa genelde onları direk okuyor ayarlarını düzeltmene olanak saglar yoksa bile aparatları var usb den o cinse çevirme uygundur zaten ama ben yinede ilk önce bios pilini cıkarıp 5-6 dakika beklemenizi ve ardından tekrar denemenizi tavsiye ederim ayarlar bozulduysa eski haline gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı