BIOS Ekranında Kesik Kesik Görüntü Bozukluğu

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Kardeşimin monitörünü kullanmaya başladım ama açılırken sanki ekran bozuk gibi kesik kesik görüntüler oluyor. BIOS ekranı da öyle fakat bilgisayar açılınca sorunsuz şekilde kullanıyorum sorun nedir acaba? Diğer monitörde bu sorun olmuyordu. Kullandığım monitör LG şuan.

Ekran kartı arızası oyunlardan yapıyormu bunu
Ekran kartı ile alakası yok diğer monitörde görüntü de hiç sorun yok sadece bios açılırken böyle oluyor ve biosta diğer türlü hiçbir görüntü sorunu yok. Bu ekranda böyle sanki görüntüleri yeri kaymış gibi görüntü kaybı yok ama bozuk görüntü var

Ekran kartı ile alakası yok diğer monitörde görüntü de hiç sorun yok sadece bios açılırken böyle oluyor ve biosta diğer türlü hiçbir görüntü sorunu yok. Bu ekranda böyle sanki görüntüleri yeri kaymış gibi görüntü kaybı yok ama bozuk görüntü var

Öyleymiş kardeş yanlış okumussum tam yorumu düzeltiyordum sen yazdın BIOS pilini söküp sıfırlaryin bir isterseniz

• Eski monitör modeli yeni monitör modeli?
  • Eski kullandığın görüntü kablosu, yenisi hangi kablo?
  • Auto tuşuna bastın mı?
Anakartımı 2.Nesil işlemci için bios update yapmıştım pili çıkardığımda update gitmez değil mi ?
Pil çıkarmak fiziki bir durum yazılımla ilgisi olmaz biraz mantık yürütün. Ancak çıkarmanıza gerek yok.

• Eski monitör modeli yeni monitör modeli?
  • Eski kullandığın görüntü kablosu, yenisi hangi kablo?
  • Auto tuşuna bastın mı?

Pil çıkarmak fiziki bir durum yazılımla ilgisi olmaz biraz mantık yürütün. Ancak çıkarmanıza gerek yok.
Yeni monitör LG: LG 22MK400H-B 22 Full HD Monitör | LG Electronics Türkiye
Eski kullandığım: VS208DR | Monitörler | ASUS Türkiye

Ekran kartımda sadece Dvi-d çıkışı olduğu için ilk monitörde dvi-d to vga aparatı ile görüntü alıyordum.
Şuan ki monitörde Dvi-d to HDMI kablosu ile görüntü alıyorum. Bir ucu HDMI bir ucu DVI-D

Auto tuşu nerede bilmiyorum ilk taktığımda kendisi algılayıp görüntü gelmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı