BIOS ekranında no signal

358643

Hectopat
Merhaba, dün aşağıda belirtilen sistemi topladım ve Windows kurulumunu başarılı bir şekilde yaptım. Bilgisayar açılırken BIOS'a girmek için Del tuşuna sürekli basıyorum, tüm sistem çalışır vaziyette monitörde no signal ibaresi çıkıp siyah ekranda kalıyor. Bu durumdayken CTRL+alt+Del yapıp yeniden başlatınca sorunsuz yeniden başlatma yapabiliyorum. BIOS'a nasıl erişeceğim? Problem nereden kaynaklanıyor olabilir? İyi forumlar.

İşlemci: Amd Ryzen 5 3600 || Anakart: MSI B450 Tomahawk Max || Bellek: G.Skill Ripjaws V 16 GB (2x8) 3200 mhz CL 16 DDR4 || Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon RX 5700XT Nitro+ || SSD: WD Blue 250 GB SATA M.2 || HDD: WD BLUE 1TB 7200 Rpm || Güç Kaynağı: Sharkoon Silent Storm Cool Zero 650W 80+ Gold || Kasa: Phanteks P400A || Monitör: Viewsonic VX3258-2KPC-MHD 31.5'

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ekranındaki çözünürlük farkı nedeniyle bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Bağlantı yapabileceğiniz televizyon gibi başka bir cihaz varsa orada BIOS görünecek mi diye kontrol edebilirsiniz. BIOS'a girip siyah ekran aldığınızda monitör kablosunu çıkarıp tekrar takarak görüntü gelecek mi diye bakabilirsiniz.

Ekran kartını çıkarıp işlemcinin ekran kartıyla başlamasını sağla olmaz ise BIOS'u resetle ya da pilini 10 dakika çıkar sonra tekrar dene, bu gibi durumlar için onboard ekran kartınızın devreye girmesi adına BIOS'dan ilgili menüden otomatik kısmını seçili yapın.

En kısa sürede önerilerinizi deneyip sonucu tekrar yazacağım.
BIOS ekranındaki çözünürlük farkı nedeniyle bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Bağlantı yapabileceğiniz televizyon gibi başka bir cihaz varsa orada BIOS görünecek mi diye kontrol edebilirsiniz. BIOS'a girip siyah ekran aldığınızda monitör kablosunu çıkarıp tekrar takarak görüntü gelecek mi diye bakabilirsiniz.
Teşekkürler.Dediğiniz gibi yapıp ekran kartından hdmi kablosu ile bağlayıp 1080p televizyondan BIOS ekranından görüntü elde edebildim. Peki bunu kendi monitörümden elde etmek için ne yapmalıyım.

Son düzenleme:
Şu yöntemi deneyebilirsiniz. Sorununuzu çözer mi emin değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı tür bağlantı kablosu, DP gibi, kullanarak görüntü almayı deneyebilirsiniz. Daha önce dediğim gibi BIOS'a girip siyah ekran aldığınızda monitör kablosunu çıkartıp tekrar takarak görüntü gelecek mi diye kontrol edebilirsiniz.

Şu yöntemi deneyebilirsiniz. Sorununuzu çözer mi emin değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı tür bağlantı kablosu, DP gibi, kullanarak görüntü almayı deneyebilirsiniz. Daha önce dediğim gibi BIOS'a girip siyah ekran aldığınızda monitör kablosunu çıkartıp tekrar takarak görüntü gelecek mi diye kontrol edebilirsiniz.
Monitörüme hali hazırda DP ile bağlıyım. Takıp çıkarmak sonuş vermedi. Attığınız videoyu da deneyeceğim.
Edit:
Videodaki gibi yapınca BIOS'a erişebildim. Teşşükürler.

bende bios ekranı no signal diyip PC açılışa geçiyordu. Girişte dell tuşuna basınca biosa giriyor bilgisayarım ama no signal yazıyordu her seferinde ve siyah ekran da kalıyordu. Taki normal açılış ekranı gelince pc ye görüntü geliyordu.

Tek sorunum BİOS kısmında açılısta PRO SERİES yazan ve altta press dell yazan ilk açılış ekranı yoktu NO SİGNAL diyip masaüstü gelince ekrana görüntü geliyordu.

Bir aydır uğraştım ve bu videodaki denileni yaptım pc bioasa girdi ama yine ekranda NO SİGNAL diyordu simsiyah ekranda kaldı. Noramalde elektriği kesip bastan baslatırdım ama ne olduysa biosdayken ve ekranda NO SİGNAL yazısı varken ctrl+alt+delete yaptım ve pc bastan basladı ilk açılış ekranı geldi delle basarak bioasa da sorunsuz girip görüntü verdi. Artık bios için delle basın ekranı geldi bu işlemden sonra :))

Yeni konular

Geri
Yukarı