BIOS ekranından çıkılmıyor

Esmerke

Femtopat
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bir arkadaşım bilgisayarı açarken MSI marka dizüstü bilgisayarından bu hatayı aldığını öğrendim. Ne yaptıysa çıkamadı.
Açıkçası sorunu da tam anlamadık. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan rica ediyoruz bilgilendirebilirlerse bizi sorunu çözelim.

WhatsApp Image 2021-04-19 at 22.10.27.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

turk77

Centipat
Diski tam taktığınızdan emin misiniz? Yani SSD veya HDD'yi. Kablolarını iyice sıkılaştırın veya başka bir diskle deneyin. Eğer hala olmuyorsa diskte bir sıkıntı vardır veya sata kablonuzda.

RİPX_009

Picopat
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bir arkadaşım bilgisayarı açarken MSI marka dizüstü bilgisayarından bu hatayı aldığını öğrendim. Ne yaptıysa çıkamadı.
Açıkçası sorunu da tam anlamadık. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan rica ediyoruz bilgilendirebilirlerse bizi sorunu çözelim.

Eki Görüntüle 982716

Bu BIOS ekranı değil hocam. Disk bulunamadı. Diski takın veya Boot medyası takın diyor. Yani harddiski takın ve çıkarın BIOS'dan ilk sıraya alın. Düzelmezse hard disk bozuktur.

RİPX_009

Picopat

Eki Görüntüle 982716

Bir format USB'si takmayı deneyin eğer açılırsa HDD veya SSD bozuktur.

Yukarı