BIOS güncelledikten sonra Vram 64MB oldu

barış bager

Hectopat
Bios güncellemeden önce vram 128mb iken güncelledikten sonra 64Mb düştü. Biostan değiştirmeye çalıştım Vram yazan yer aktif değildi değişiklik yapamadım. Eski bios sürümünü yüklemeye çalıştım hata verdi. Format attım yine düzelmedi. Bilgisayar özellikleri şunlar;

İntel Core İ5-3230 2,60 Ghz with Turbo Boost up to 3,20 Ghz

Sistem
ÜreticiAcer
ModelAspire E1-571
Toplam sistem belleği miktarı4,00 GB RAM
Sistem türü64 bit işletim sistemi
İşlemci çekirdek sayısı2
Grafikler
Görüntü bağdaştırıcısı türüIntel(R) HD Graphics 4000
Toplam kullanılabilir grafik belleği1696 MB
Ayrılmış grafik belleği64 MB
Ayrılmış sistem belleği0 MB
Paylaşılan sistem belleği1632 MB
Görüntü bağdaştırıcısı sürücü sürümü8.15.10.2653
Birincil monitör çözünürlüğü1366x768
DirectX sürümüDirectX 10

Bunun hiçbir önemi yok açıkçası. HD 4000 zaten sistem belleğinden kullanıyor. Bu bağlamda VRAM 128 MB iken güncelleme sonrası 64 MB olduysa bu bir sorun teşkil etmez. Siz sürücülerinizi güncel tutun, yeterli. Ayrıca Windows 10 kullanın.

Son düzenleme:
Oyunun Sürümü 1.00. Hocam işletim sistemim Windows 7 değiştim Windows 8 yaptım bu sefer Vram 32Mb düştü. Anlamadım bir çözümde bulamadım yetkili servisi aradım onlarda çözüm bulamadı garanti için adres verdiler gönderin yapalım dediler. Ekran kartı mı yandı acaba?

Aşağıda link vereceğim dosyayı Winrar'dan çıkardıktan sonra, klasör içerisindeki RBNADSetup.exe dosyasını çift tıklatıp Install diyerek ufak bir kurulum yapacaksınız. Daha sonra karşınıza dikdörtgen bir pencere gelecek. Pencerenin ortasında bulunan Install RBNA Driver seçeneğini seçin. İlerlemek için Next, sonrasında Yes, daha sonra tekrar Next diyerek kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Kurulum esnasında ekranınız 1-2 defa kapanıp açılabilir. Son olarak kurulum bittikten sonra Next'e basıp "Yes, I want to restart this computer now" seçeneğini seçip bilgisayarı yeniden başlatın. Bu sayede sorununuz çözülebilir. Bunları uygulamadan önce oyununuzun güncel olmasına özen gösterin. Elinizden geldiğince her zaman için orijinal içerikler tercih etmeye çalışın. Zira orijinal içerikler sürekli hatalara karşı güncellenip bu hatalar düzeltildiği için daha sorunsuz ve temiz olacaktır.

fix vram.rar — Yandex.Disk

Not: Alıntıdır.
Kaynak: Royal BNA Driver - 3.1.0.64 - TeknoGods.com

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı