Foxconn G41MXE-K BIOS Güncelleme

Selam hocam, konu güncel olduğu için size sorayım dedim, BIOS'um çok eski tarihin sürümü 2016 civarları. BIOS'u güncellerken elektrik falan giderse sistem çöp olurmuş onun için yapmamayı seçtim ve bilgisayarcıya götüreceğim de yine de bilgili bir kişiye sormam lazım. BIOS'u yanlış kurma gibi ihtimalim var mı veya benim gibi biri yapabilir mi? Çünkü gördüğüm çoğu yerde BIOS'u herkes güncelleyemez diye bir yazı gördüm, bu arada sistem bilgilerim şunlar yardımcı olabilir miisin.

Anakartım: M5A97 le r2.0

BIOS modu: UEFI.

BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends ınc. 2701, 24.03.2016

Yardımınızı bekliyorum:)

Ben bile yaptım kanka hiçbir şeyden anlamıyorum bende ama yptım zor gözüksede çok kolaymış ama kendine güvenmiyorsan bilişimciye götürmeni tavsiye ederim.

Selam hocam, konu güncel olduğu için size sorayım dedim, BIOS'um çok eski tarihin sürümü 2016 civarları. BIOS'u güncellerken elektrik falan giderse sistem çöp olurmuş onun için yapmamayı seçtim ve bilgisayarcıya götüreceğim de yine de bilgili bir kişiye sormam lazım. BIOS'u yanlış kurma gibi ihtimalim var mı veya benim gibi biri yapabilir mi? Çünkü gördüğüm çoğu yerde BIOS'u herkes güncelleyemez diye bir yazı gördüm, bu arada sistem bilgilerim şunlar yardımcı olabilir miisin.

Anakartım: M5A97 le r2.0

BIOS modu: UEFI.

BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends ınc. 2701, 24.03.2016

Yardımınızı bekliyorum:)
Ben bile yaptım kanka hiçbir şeyden anlamıyorum bende ama yptım zor gözüksede çok kolaymış ama kendine güvenmiyorsan bilişimciye götürmeni tavsiye ederim.
Yanlış BIOS flashlama olayı doğru.
Elektrik kesintisi vs. olayı da doğru. Dikkatli olmak gerekiyor. En ufak bir hatada anakarta görüşürüz dersiniz. BIOS çipi değişirse düzelir tabi de işte masraf açmış olursunuz.

Çok da zor bir şey yok aslında. Yapabildiğine sevindim.

Çip değişimi değil yazılım değişimi sadece yeterli.
Hocam yanlış BIOS flashlayınca, BIOS çipi değişmesi gerekiyor diye biliyordum. Anakart başlatılamayacağı için, demek ki farklı bir yöntemi var. Dışarıdan farklı aygıtlar bağlanarak, BIOS flashlanabiliyor demek ki o tarz bişey olsa gerek.

Dışarıdan farklı aygıtlar bağlanarak, BIOS flashlanabiliyor demek ki o tarz bişey olsa gerek.
Aynen öyle :) Donanımsal zarar gelmediyse başına veya çipe dışarıdan müdehale ile genelde yazılabiliyor.

CH341a gibi bir araçla mümkün.
Capture.PNG

Bulaştım bir işe 😆

Yeni konular

Geri
Yukarı