BIOS güncelleme sonrası KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

Tseenka

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:\Config.Msi
Daha fazla  
Dün gece BIOS güncelledim, güncelledikten hemen sonra ilk açılışta mavi ekran hatası verdi ikinci kez açışımda Kaspersky ile karşılaştım "Realtek PCIe GbE Family Controller #2: Yeni bağlantı algılandı, izin verilsin mi?" gibisinden bir soru sordu evet dedim ve anında bilgisayar dondu, ekran kartımdaki ışıklandırma kırmızı beyaz yanmaya başladı sonra siyah ekran verdi bilgisayar kilitlendi, aygıt yöneticisinden ağ adaptörünün güç yönetimi ayarından "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın." seçeneğindeki tiki kaldırdım, şimdilik bi hata almadım ama bilgisayarı yüke dahi sokmadım şu an, WinDbg'den baktığımda ntkrnlmp.exe adlı bir dosya hatası gözüküyor ama fazla anlamadım, minidump dosyasının linkini aşağıya bırakıyorum:
Az önce Sfc /scannow yaptım bozuk dosyalar düzeltildi ama yine de minidump dosyasından anlayan biri sorunun tam kaynağını ve çözümünü söylerse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beta BIOS güncellemişsiniz. Beta BIOS önermiyorum. O yüzden eski sürüme geçin.

Beta BIOS üzerinde çalışılan tam kararlı olmayan sürümdür. Tam kararlı sürümü çıktığında geçebilirsiniz.

Kaspersky kaldırabilirsin.

Ekstradan "DISM" rehberini uygulayabilirsin.

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Attığınız minidumpta sizin bahsettiğiniz "Realtek PCIe GbE Family Controller" bunla alakalı bir hata görmedim.

Bir daha mavi ekran alırsanız minidumo dosyanı kesinlikle paylaş.

Asus ile ilgili yazılım kullanıyormusunuz? Kullanıyor iseniz silin. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.

Attığınız minidumpta sizin bahsettiğiniz "Realtek PCIe GbE Family Controller" bunla alakalı bir hata görmedim.

Bir daha mavi ekran alırsanız minidumo dosyanı kesinlikle paylaş.

Asus ile ilgili yazılım kullanıyormusunuz? Kullanıyor iseniz silin. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.
Hocam sorun şu anlık yok ama yine alma ihtimalim var olduğu için testler yapıyorum şu an, ekran kartı FurMark ve OCCT'de sorun çıkartmadı ama dediğin gibi ASUS Armoury yazılımını sileceğim ve attığınız rehberi uyguluyorum şu an, herhangi bir hata alırsam buraya yazacağım.
@Ted Kaczynski DISM rehberini uyguladım hatalı dosya algılamadı, sistem şu an stabil çalışmakta, tüm ASUS ROG yazılımlarını kaldırdım, OCCT'de Memory CPU ve GPU testi yaptım sorun çıkmadı, sistemi World War Z ile benchmarka soktum oyun sistemdeki tüm parçalara yüklendiği için, 2 kez yaptım bir sorun çıkmadı ve bu arada MEMORY.DMP adlı bir tane daha dosya buldum o da Minidump klasöründe değildi direk olarak Windows klasöründeydi WinDbg ile baktım yine aynı mavi ekranın minidump dosyası hata aynı, galiba Sfc /scannow ve ağ adaptöründe ki seçenekteki tiki kaldırmam işe yaradı, teşekkürler bir sorun olduğunda yazacağım.
@Ted Kaczynski Hocam bu gün sıkıntı yaşamadım ama az önce Forza Horizon 4'e girerken yine sistem kitlendi direk siyah ekran verdi, Olay Görüntüleyicisinde Kernel-Power 41 (63) hatası yazıyor, cillop gibi çalışan bilgisayarımın içinden geçti bu BIOS, eski sürüme döndürüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı