BIOS güncellemesi atarken anakart USB belleği görmüyor

MeraklıPCci

Hectopat
Yer
Siverek
Daha fazla  
RAM
2x16 gb ram
İşlemci
i5 11400f
Herkese iyi sosyaller. Gigabyte H510M H anakartım var. BIOS güncellemek istiyorum fakat Q flash, flash belleğimi görüyor ama BIOS dosyasını görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Herkese iyi sosyaller. Gigabyte H510M h anakartım var. BIOS güncellemek istiyorum fakat Q flash, flash belleğimi görüyor ama BIOS dosyasını görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam anakartınız UEFI desteklemiyor diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2 video yu denemeniz lazım 1 tanesi kesin olur.

Hocam 11. nesil bir anakart, muhtemelen UEFI destekliyordur.

Hocam anakartınız UEFI desteklemiyor diye biliyorum.

2 video yu denemeniz lazım 1 tanesi kesin olur.

"Advanced" kısmında "Fast BIOS" enabled ise disabled yapıp deneyin düzelir büyük ihtimalle.

Ya da USB'yi biçimlendirip tekraar deneyin.

%90 bunlar çözer.

Hocam FAT32 olarak biçimlendirme yaptım zaten fakat halen görmüyor. Fast BIOS ayarını bulamadım sadece Fast boot ayarı var ve onu disabled yaptım.

Aynı sorunu yaşıyorum. USB belleği NTFS, FAT 32 ve exFAT olarak biçimlendirdim. Birinde veya ikisinde anakartım belleği görüyor fakat içindeki BIOS dosyasını görmüyor. Mevcut BIOS'u belleğe kopyalamayı da denedim, onu da yapmıyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Anakartım bayağı eski bu arada. Gigabyte GA-P31-S3G.

Aynı sorunu yaşıyorum. USB belleği NTFS, FAT32 ve exFAT olarak biçimlendirdim. Birinde veya ikisinde anakartım belleği görüyor fakat içindeki BIOS dosyasını görmüyor. Mevcut BIOS'u belleğe kopyalamayı da denedim, onu da yapmıyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Anakartım bayağı eski bu arada. Gigabyte GA-P31-S3G.

Hocam eğer Casper marka bir bilgisayardan sökülmüş bir anakart ise BIOS dosyalarını görmez.

Hocam eğer Casper marka bir bilgisayardan sökülmüş bir anakart ise BIOS dosyalarını görmez.
Casper'dan mı sökülmüş bilmiyorum ama USB belleği CMD yardımıyla tamamen sıfırlayıp yeniden yarattığımda sorun çözüldü ve anakart BIOS dosyasını görebildi. Olur da aynı sorunla karşılaşan olursa diye çözüm videosunu buraya bırakıyorum.

Geri
Yukarı