BIOS güncellemesi çok gerekli midir?

Koçara

Hectopat
Masaüstü bilgisayarımda ASUS H81M-C model anakart var. Yüklü olan sürüm BIOS 2202, güncel olan sürüm ise 3501 olarak gözüküyor. Bu durumda benim BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Güncellemenin faydası nedir? Yanlış bir iş yapmaktan korktuğum için güncelleme yapmasam bir zararı olur mu? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Not.: Bilgisayarımın performansının ilk günkü gibi olmasa da gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Heimatlos

Hectopat
Yer
Muğla/Muğla
Masaüstü bilgisayarımda ASUS H81M-C model anakart var. Yüklü olan sürüm BIOS 2202, güncel olan sürüm ise 3501 olarak gözüküyor. Bu durumda benim BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Güncellemenin faydası nedir? Yanlış bir iş yapmaktan korktuğum için güncelleme yapmasam bir zararı olur mu? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Not.: Bilgisayarımın performansının ilk günkü gibi olmasa da gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Bios güncelleştirmesini yapmanda fayda var. Zaten Biosun güncel sürümlerinde ne için yayınlandığı yazar. Eğer Bios güncellerken yanlışlık yaparsan ki sıkıntıdır, arkadaşıma 600 tl lik anakart vermiştim adam Bios güncellerken beceremeyip kartı kaput etmişti :D

migration

Hectopat
Her parça anakarta bağlı. Bu bağlamda BIOS güncellemesi demek her şeyin düzgün çalışması demek.

mba

Hectopat
Yer
İzmir
Çok zor bir şey değil. Çok kolay bir şey olduğu için gerekli mi gereksiz mi diye sormak yerine hızlıca yap bence.

Turgut Emre

Centipat
Sürümünüz çok eski. Yani arada 10-20 gibi bir fark yok. Güncellemeniz hem sisteminiz hem donanımınız bakımından gayet iyi olacaktır. Technopat’ın kendi YouTube sayfasında BIOS’un nasıl güncelleneceğine ait video var. İzleyerek uygulamanızı tavsiye ediyorum.

CJack60

Megapat
Makaleler
82
Yer
ε
Elektriklerin gitmesine müsait hava şartları varsa sakın o vakitler BIOS'u güncelleme. Yaşayabileceğin en büyük talihsizlik BIOS güncellerken elektriklerin gitmesidir.

Z1rT

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, az once h81m d2.0 anakartima 2018 yili icin bios guncellemesi geldigini gorup daha once guncelledigim gibi yaptim sonradinda pc kapandi acildi fakat ekranda bir uyari bios recovery settings diye birsey cikti f1 yaparak biosa girdim fakat bir aorun gorunmuyor ve guncel bios yaziyordu. Save diyip ciktim windos hosgeldiniz yazisi geldiginde klavye mouse isiklari aonjyor ve calismiyor hicbicnr sekilde. Bios guncelleyince klavye mouse windows ekraninda calismiyor. Biostayken sorun yok calisiyor. Acil yardim bekliyorum.

Bios default yaptim.duzelmedi.
Yarin bir onceki bios surumunu indirip yuklemeyi dusunuyorum laptop ile indirip.

Konu sahibinden ozur diliyorum bilgili arkadaslar banada yardim.ederse sevinirim

Yukarı