BIOS güncellemesi çok gerekli midir?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda ASUS H81M-C model anakart var. Yüklü olan sürüm BIOS 2202, güncel olan sürüm ise 3501 olarak gözüküyor. Bu durumda benim BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Güncellemenin faydası nedir? Yanlış bir iş yapmaktan korktuğum için güncelleme yapmasam bir zararı olur mu? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Not.: Bilgisayarımın performansının ilk günkü gibi olmasa da gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarımda ASUS H81M-C model anakart var. Yüklü olan sürüm BIOS 2202, güncel olan sürüm ise 3501 olarak gözüküyor. Bu durumda benim BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Güncellemenin faydası nedir? Yanlış bir iş yapmaktan korktuğum için güncelleme yapmasam bir zararı olur mu? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Not.: Bilgisayarımın performansının ilk günkü gibi olmasa da gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Bios güncelleştirmesini yapmanda fayda var. Zaten Biosun güncel sürümlerinde ne için yayınlandığı yazar. Eğer Bios güncellerken yanlışlık yaparsan ki sıkıntıdır, arkadaşıma 600 tl lik anakart vermiştim adam Bios güncellerken beceremeyip kartı kaput etmişti :D

Çok zor bir şey değil. Çok kolay bir şey olduğu için gerekli mi gereksiz mi diye sormak yerine hızlıca yap bence.

Sürümünüz çok eski. Yani arada 10-20 gibi bir fark yok. Güncellemeniz hem sisteminiz hem donanımınız bakımından gayet iyi olacaktır. Technopat’ın kendi YouTube sayfasında BIOS’un nasıl güncelleneceğine ait video var. İzleyerek uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı