BIOS Güncellemesi nasıl yapılır

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Anakartımın BIOS'u güncel mi ? Bunu nasıl anlarım ? Güncel değilse nasıl güncellerim ?
Kafamda hiç bir soru işaretine yol açmayacak kesin bir yanıt istiyorum. Teşekkür ederim :)
Anakart modeli: ASUS M5A97

Çok kolay.
Önce Speccy ile anakart bilgilerine gir. Buradan BIOS sürümünü bir yere not et. Daha sonra firmanın kendi sitesine girip anakartının model numarası ile araştır. İlgili son sürüm, BIOS ve güncellemeleri göreceksin.

Teşekkürler ikinize de. Gerçekten kolaymış. :) Yalnız ilk açılışta mavi ekran verdi. Tamir ederek başlattım sistem geri yükleme yapmış. Umarım yine mavi ekran vermez.

Teşekkürler ikinizide. Gerçekten kolaymış. :) Yalnız ilk açılışta mavi ekran verdi. Tamir ederek başlattım sistem geri yükleme yapmış. Umarım yine mavi ekran vermez.

Vereceğini sanmıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Ben de ilk BIOS güncellemesi yaptıktan sonra BSOD yemiştim :)

Çaktırmasana :) hemen silmiştim halbuki :)

- - - Güncellendi - - -

ASUS'un sitesine girdim. Anakartın BIOS sürümünü buldum. İndirdikten sonra ne yapacağım?

Bu soruyu sorduğuna göre ben BIOS güncelleme işini senin için önermiyorum.
Eğer anakartın kitapçığında daha kolay bir yöntem anlatılıyorsa çok dikkatlice okumalı ve istersen uygulamalısın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı