Çözüldü BIOS güncellemesi sonrası 1650 Super frekans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cancuva

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Ryzen 5 1600.
AMD A320M-R
1650 Super.
16 GB 3000 MHz RAM.
Sistemimde bu aralar oyunlarda ani FPS droplar oluyor. MSI Afterburner programından baktığımda ise 1800 MHz'de drop yiyip 500 MHz olduğunu görüyorum ve ekran kartının sıcaklığı işlemciye göre düşük kalıyor. Çoğu zaman aynı derecede çalışıyor, BIOS güncellemesinden sonra böyle oldu. Sorun ne olabilir acaba?

Çözüm
Yani geçmiş olsun diyeyim ama yarın araştırmaya devam etmek lazım çünkü BIOS güncellemenin böyle performans etkilememesi lazım. Default haline dönen ayarlar yüzünden oluyordur.

Hocam DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurdum BF1'i uzun bir süre denedim Ultra ayarı high yaptım ve sorunum çözüldü diyebilirim yardımlar için teşekkürler.
BIOS ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum, yine de BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. Aygıt yöneticisinden grafik kartını devre dışı bırakıp etkinleştirmeyi deneyebilir misin?

Güncellemeden önceki sürümü hatırlıyorsan onu indirip flash bellek ile tıpkı günceller gibi yükleyeceksin.

Hocam çok ilginç ya az önce BF1'de denedim ekran kartı kullanımı yüzde 95'lerden 60'lara anlık düşüyor ve FPS düşmesi yapıyor önceki BIOS sürümümü hatırlamıyorum ki başımıza gelen işe bak ya.

Hocam çok ilginç ya az önce BF1'de denedim ekran kartı kullanımı yüzde 95'lerden 60'lara anlık düşüyor ve FPS düşmesi yapıyor önceki BIOS sürümümü hatırlamıyorum ki başımıza gelen işe bak ya.
BIOS güncellemesi olunca tüm BIOS ayarları sıfırlanır acaba XMP kapalı mı kaldı? Görev yöneticisinden belleklerin hızını kontrol eder misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı