Çözüldü BIOS güncellemesi sonrası 1650 Super frekans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cancuva

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Ryzen 5 1600.
AMD A320M-R
1650 Super.
16 GB 3000 MHz RAM.
Sistemimde bu aralar oyunlarda ani FPS droplar oluyor. MSI Afterburner programından baktığımda ise 1800 MHz'de drop yiyip 500 MHz olduğunu görüyorum ve ekran kartının sıcaklığı işlemciye göre düşük kalıyor. Çoğu zaman aynı derecede çalışıyor, BIOS güncellemesinden sonra böyle oldu. Sorun ne olabilir acaba?

Çözüm
Yani geçmiş olsun diyeyim ama yarın araştırmaya devam etmek lazım çünkü BIOS güncellemenin böyle performans etkilememesi lazım. Default haline dönen ayarlar yüzünden oluyordur.

Hocam DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurdum BF1'i uzun bir süre denedim Ultra ayarı high yaptım ve sorunum çözüldü diyebilirim yardımlar için teşekkürler.
Profile 1 yaptıktan sonra hiçbir ayara karışmamanız lazım. İkinci fotoğraftaki ayarlar ile işiniz olmasın. Kendiliğinden yaptıysa sorun olmaz.

Tamamdır test edip sonucu yazacağım hemen.

Profile 1 yaptıktan sonra hiçbir ayara karışmamanız lazım. İkinci fotoğraftaki ayarlar ile işiniz olmasın. Kendiliğinden yaptıysa sorun olmaz.

Yani büyük ölçüde düzeldi gibi ama sanki ekran kartının derecesi işlemciden daha yüksek olmalı gibi geliyor sabit bir kullanım yok izlediğim videolarda ekran kartı kullanımı %97 hep BF1'de ama bende pek sabit değil sanırım daha yapacak bir şey kalmadı.

Son düzenleme:

Yani büyük ölçüde düzeldi gibi ama sanki ekran kartının derecesi işlemciden daha yüksek olmalı gibi geliyor sabit bir kullanım yok izlediğim videolarda ekran kartı kullanımı %97 hep BF1'de ama bende pek sabit değil sanırım daha yapacak bir şey kalmadı.
Frekanstaki düşmeler ve performans sorunları düzeldi mi?

Yani hala oluyor ama arada oluyor artık önceki kadar sık değil.

Pek değil hocam deniyorum şu an iyice ama 90'lardan 70'lere düşmesi çok can sıkıcı.
Yani geçmiş olsun diyeyim ama yarın araştırmaya devam etmek lazım çünkü BIOS güncellemenin böyle performans etkilememesi lazım. Default haline dönen ayarlar yüzünden oluyordur.

Hocam DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurdum BF1'i uzun bir süre denedim Ultra ayarı high yaptım ve sorunum çözüldü diyebilirim yardımlar için teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı