BIOS güncellemesi sonrası ekran açılmıyor

LaZKoMaND

Centipat
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim. Bu konuyu forumlarda çok fazla araştırdım ancak hala çözümü bulamadım.

Komşumun bilgisayarı daha iyi çalışsın diye BIOS güncellemesi yapacaktım. Anakart modeli Gigabyte B410M h. Son sürümde F5'li bir şey gözüküyor. Onu indirdim ve klasörü ayıklayıp H410mh. F5a dosyasını FAT32 olarak biçimlendirdiğim USB'ye attım. Biosa girdim ve Q-flashdan bu USB'deki H410mh. F5a dosyasını seçerek güncelledim. Güncelleme yapıldı ve bitti. Güncelleme bittikten sonra 5'den geri saymaya başladı. Yeniden başlatacağını düşündüm ve bekledim. Yeniden başlaması gerekirken ekran bir türlü gelmedi. Ekran gelmeyince PC'yi güç düğmesinden kapattım ve tekrar açtım aynı şekilde bekliyor. Monitör çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Siyah kalıyor. Farklı bir ekranda da denedim ekran gelmiyor. Bu arada monitör bağlantısı VGA kablo ile yapılıyordu. HDMI denemedim. Her neyse... PC'yi açtım anakart pilini söktüm ve bir süre bekledim tekrar taktım olmadı aynı... İki pinli bir şey vardı adı aklıma gelmiyor şu an. Reset yapmak için kısa devre yapılan yer. Oraya tornavida ile kısa devre yaptım ve birkaç saniye bekledim. Tekrar denedim olmadı... RAM'i söktüm pili söktüm ve tekrar o iki pinden kısa devre yaptım takıp çalıştırmayı denedim yine olmadı. Yani tüm tuşlara bastım diyebilirim. Komşumun kardeşi bilgisayardan anlayan biri. Tamirci hatta. Şansıma o geldi o sıra aynı şeyleri yaptı baktı falan o da ekranı açamadı. İşlemci fanı çalışıyor. Windows var gözüküyormuş demesine göre ama o da neden açılmadığını anlamadı. Kendimden şüphelendim yanlış BIOS'u mu güncelledim diye ancak kontrol ediyorum yanlış BIOS güncellemesi yapmadım.
Komşuma mahcup oldum resmen :(. Kendi bilgisayarlarıma hep yaptığım şeydir BIOS güncellemesi ama komşunun bilgisayarına yapmayı deneyice aksilik yaşadım...

Önereceğiniz çözüm yöntemleri var mıdır? Tamire gitmesini istemiyorum bilgisayarlarının. Çözebilirsem kendim çözüm. Hatamı telafi edim.
Aga dönen yok mu :(

Son düzenleme:
Hocam yazmaya korkuyorum sonra dalga geçiyorlar ama şu konuya bir bakın isterseniz.
Recep abi çok güzel açıklamış sizin sorunuzda aynı olduğundan atmak istedim.

Anakartın herhangi bir ışığı yanıp sönmüyordu. Hata kodu yoktu. Varsa da ben öyle bir şey görmedim. Tek diyebileceğim ekran siyah kalıyor. Hani bilgisayarı kapatınca monitörün güç düğmesi turuncu yanar ya. Turuncu yanıyor monitörü. Bilgisayar açılmamış gibi. Bilgisayardan her hangi bir veri akışı olmuyor. Ama recep abinin anlatımını okuyacağım belki işe yarar :/
Anakartın herhangi bir ışığı yanıp sönmüyordu. Hata kodu yoktu. Varsa da ben öyle bir şey görmedim. Tek diyebileceğim ekran siyah kalıyor. Hani bilgisayarı kapatınca monitörün güç düğmesi turuncu yanar ya. Turuncu yanıyor monitörü. Bilgisayar açılmamış gibi. Bilgisayardan her hangi bir veri akışı olmuyor. Ama recep abinin anlatımını okuyacağım belki işe yarar :/
Ayrıca o anakartta öyle bir tuş yok ki :/

Anakartın herhangi bir ışığı yanıp sönmüyordu. Hata kodu yoktu. Varsa da ben öyle bir şey görmedim. Tek diyebileceğim ekran siyah kalıyor. Hani bilgisayarı kapatınca monitörün güç düğmesi turuncu yanar ya. Turuncu yanıyor monitörü. Bilgisayar açılmamış gibi. Bilgisayardan herhangi bir veri akışı olmuyor. Ama Recep abinin anlatımını okuyacağım belki işe yarar :/

Sizin adınızıa üzüldüm hocam sizin suçunuz değil büyük ihtimal ama aynısı farklı bir şekilde arkadaşıma da olmuştu aramız bozulmuştu PC'yi temizleyelim dedim beni dinlemeden fbı gibi daldı kasaya her şeyi söktü taktı sonra bozuldu PC küsmüştük o günden sonra hata bende olmamasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı