BIOS güncellemesi sonrası işlemci kullanımının %5'ten %20'ye çıkıyor

yiitolamadik

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RAM
XPG TUF GAMİNG 16 (8x2) GB DDR4
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4
İyi Sosyaller. Son gelen BIOS güncellemesini yaptıktan sonra normalde oyunlarda maksimum %7-8'lerde CPU kullanımım olurken şu anda oyunlarda en az %20 CPU kullanımını görüyorum bazen %30'lara kadar çıkıyor. Bu durum normal midir? Neden BIOS'u güncelledikten sonra böyle bir artış oldu? Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

İyi sosyaller. Son gelen BIOS güncellemesini yaptıktan sonra normalde oyunlarda maksimum %7-8'lerde CPU kullanımım olurken şu anda oyunlarda en az %20 CPU kullanımını görüyorum bazen %30'lara kadar çıkıyor. Bu durum normal midir? Neden BIOS'u güncelledikten sonra böyle bir artış oldu? Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

Hocam Görev Yöneticisi fotosunu atabilir misiniz?

hocam şuan oyunda değilim ama oyundayken görev yöneticisine baktığımda yüzde 20 oyunun cpu kullanımı gözüküyor.

başka o ölçüde bir kullanım yok.

Herhangi bir sorun yok. Benim de arka planda oyun açık şu anda ve işlemci kullanımım %33 civarında. Oyun içerisinde de %20 kullanması çok değil ayrıca, gayet normal.

Herhangi bir sorun yok. Benim de arka planda oyun açık şu anda ve işlemci kullanımım %33 civarında. Oyun içerisinde de %20 kullanması çok değil ayrıca, gayet normal.
%5 den % 20 ye çıkışı benim kafamı karıştırdı aslında en çok bios güncellendikten sonra böyle değişimler normal midir acaba?

Hocam aynıydı GeForce Experience'in optimal ayarlarını kullanıyorum.

Hocam belki zamanla geçecek bir şeydir olmazsada %20 gibi sayı fazla değil gibi onun dışında grafikler sizin için önemli değilse hafif veya biraz isteğe bağlı şekilde kısabilirsiniz oyun ayarlarından yardım edemedim kusura bakmayın.

%5'ten % 20'ye çıkışı benim kafamı karıştırdı aslında en çok BIOS güncellendikten sonra böyle değişimler normal midir acaba?

Hocam bende güncelleme yaptıktan sonra kullanım artıyor ancak biraz vakit geçtikten sonra geçiyordu bu sorun siz ne zaman güncelledini BIOS'u?

Hocam belki zamanla geçecek bir şeydir olmazsada %20 gibi sayı fazla değil gibi onun dışında grafikler sizin için önemli değilse hafif veya biraz isteğe bağlı şekilde kısabilirsiniz oyun ayarlarından yardım edemedim kusura bakmayın.

Hocam bende güncelleme yaptıktan sonra kullanım artıyor ancak biraz vakit geçtikten sonra geçiyordu bu sorun siz ne zaman güncelledini BIOS'u?
yaklaşık 5 6 gün önce hocam

%5'ten % 20'ye çıkışı benim kafamı karıştırdı aslında en çok BIOS güncellendikten sonra böyle değişimler normal midir acaba?

Belkide bir uyumsuzluk vardır ve güncelleme ile düzelmiştir hocam. Güncelleme, işlemcini daha stabil hale getirmiş olabilir.

Grafikleri kısarsanız işlemci kullanımı artar bu arada arkadaş yanlış bilgi vermiş.

Geri
Yukarı