Çözüldü BIOS güncellemesi sonrası “otomatik onarıma hazırlanıyor” hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mmtern

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. BIOS güncellemesi sonrası bilgisayar açılırken anakartımın ekranında “otomatik onarıma hazırlanıyor” diyor ve beni Windows'un sorun gider ekranına atıyor. Bu ekrandan Windows'uma giriş yapamıyorum. Anakartım MSI Z370 Gaming Plus. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Sorun çözüldü. Bahsettiğim gibi boot priority'de SSD'im gözükmüyordu ben de BIOS boot ayarlarında boot seçeneklerinde SSD ve harddisklerin sıralamalarını değiştirip kaydettim. Bu sefer Sorun gider ekranına bile gelmedi, doğru bir boot diski seçin mesajı verdi. Kapatıp BIOS'a girip ayarları sıfırlayıp önceki ayarlardan hatırladığım tek ayar olan overclock'u değiştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde girebildim. Yanıtlayanlara teşekkürler.
@Alperen Can @Yalnız Araba alakanız için teşekkürler. Şu an ne kadar doğru bir tabir bilmiyorum ama sanırım BIOS’um Windows’umun kurulu olduğu SSD’mi görmüyor. Bağlantılarını kontrol ettim, çıkarıp taktım fakat sorun devam etti. BIOS’ta sistem bilgisinde SSD’m gözüküyor ama Boot priority kısmında gözükmüyor. Hard disklerim gözüküyor fakat SSD yok.
Düzeltme: Başka bir sistemde baktığımda onun da Boot priority kısmında SSD yok. Ben kendi sistemimde Sorun gider kısmından Komut isteminde C: yazdığımda normalde SSD’im C’de olduğu için Windows’un kurulu olduğu dosyalar gelmesi gerekirken D diskindeki harddisk geliyor. D: yazdığımda E’deki harddisk geliyor. Windows’umun kurulu olduğu SSD’yi bir türlü gösteremiyorum.
Hocam SSD'nizi görmeseydi bilgisayar bir işletim sistemi açamazdı. Ama işletim sistemini açıp otomatik onarıma atıyor. O yüzden temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.

Sorun çözüldü. Bahsettiğim gibi boot priority'de SSD'im gözükmüyordu ben de BIOS boot ayarlarında boot seçeneklerinde SSD ve harddisklerin sıralamalarını değiştirip kaydettim. Bu sefer Sorun gider ekranına bile gelmedi, doğru bir boot diski seçin mesajı verdi. Kapatıp BIOS'a girip ayarları sıfırlayıp önceki ayarlardan hatırladığım tek ayar olan overclock'u değiştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde girebildim. Yanıtlayanlara teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı