Çözüldü BIOS güncellemesi yaparken elektrik giderse korkusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ariana_03

Picopat
Anakarta BIOS güncellemesi yapacağım. USB'yi de yazdırdım fakat güncellemeyi hem Forceit komutu eşliğinde yapacağım hem de elektrik kesilmese bile bilgisayar bozulacak gibi bir his var ben de. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta BIOS güncellemesi yapacağım. USB'yi de yazdırdım fakat güncellemeyi hem forceit komutu eşliğinde yapacağım hem de elektrik kesilmese bile bilgisayar bozulacak gibi bir his var ben de. Ne yapabilirim?

Ben MSI Live Update üzerinden yapmıştım 1 kere onun dışında her denediğimde ekran gelmemişti BIOS pilini söküp 10dk bekliyordum olmayınca düzeliyordu.

Planlanan arıza kayıtlarına bakabilirsiniz veya arayıp sorabilirsiniz beklenen bir kesinti olacak mı işim var diye.
Maalesef o şekilde gitmeyebiliyor. Dağıtım şirketine göre elektrik varken ve kesinti takvimi de bomboşken pat diye tüm ilçemizin elektriği kesilmişti.

Çift BIOS yoksa riskli bir işlem.
Bir gün Windows yükseltirken veya ayarlardan sıfırlama başlatıp yüklü uygulamaları sıfırla dedikten sonra kesilse de kötü.

Maalesef o şekilde gitmeyebiliyor. Dağıtım şirketine göre elektrik varken ve kesinti takvimi de bomboşken pat diye tüm ilçemizin elektriği kesilmişti.

Bir gün Windows yükseltirken veya ayarlardan sıfırlama başlatıp yüklü uygulamaları sıfırla dedikten sonra kesilse de kötü.
İşletim sistemi işi kolay en azından. BIOS giderse servislik oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı