BIOS güncellemesinde 0xc00000f hatası

step1

Yoctopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. MSI anakartım için BIOS güncelleştirmesi işlemleri için her şeyi ayarladım. anakart menüsünden M-Flash özelligi ile BIOS güncelleştirmesini başlattım %100 oldu bilgisayar kendini yeniden başlattı ve ekrana bu hata çıktı:

hata.PNG

Benim bilgisayarda 3 hard disk var bilgisayarı SSD ile açıyorum. Boot ayarlarından diger hard diskim olan HDD yani e diskiyle başlatınca bilgisayar yine açılıyor. Diger hard disk olan D diskiyle başlatınca bilgisayarda aynı BIOS güncelleştirmesi yaparkenki yukarıya resim attıgım hata çıkıyor.

BIOS güncelleştirmesi yaparken bilgisayar kendini niye D diskiyle başlatıyor? D diskiyle başlattıgı için bilgisayar açılmıyor ekrana resmini attıgım hata çıkıyor bu yüzden de BIOS güncelleştirmesini yapmıyor bunun çözümü nedir?

Benim D diskimde sorun olabilir mi? Bilgisayarımdan D diskini yani HDD olan hard diski çıkarsam BIOS güncelleştirmesini böyle yapmayı denesem yapar mı? Veya HDD hard diski çıkardıgım için bilgisayar çalışmaz mı?

Sorularımı cevaplayıp BIOS güncelleştirme işlemi için yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

BIOS'un HDD ile alakası yoktur. BIOS, BIOS çipine yazılır. BIOS'ta Windows'u hangi diske kurduysanız ona ayarlamanız lazım. Çünkü BIOS güncellemesinden sonra BIOS sıfırlanır.

Reis BIOS'un HDD ile alakası yoksa niye BIOS güncelleştirmesi yaparken niye resmini attıgım hata geliyor o hata bilgisayarı boot ayarlarından D diskini ön plana alarak açınca da geliyor BIOS güncelleştirmesi yaparkende geliyor bunun sebebi nedir peki?

BIOS'ta Windows'u hangi diske kurduysanız ona ayarlamanız gerekir demişsiniz bunu nasıl öğreneceğim hangi disk oldugunu ve nasıl ayarlıcam yardım edebilirmisin?

Son düzenleme:
Reis BIOS'un HDD ile alakası yoksa niye BIOS güncelleştirmesi yaparken niye resmini attıgım hata geliyor o hata bilgisayarı boot ayarlarından D diskini ön plana alarak açınca da geliyor BIOS güncelleştirmesi yaparkende geliyor bunun sebebi nedir peki?

BIOS'ta Windows'u hangi diske kurduysanız ona ayarlamanız gerekir demişsiniz bunu nasıl öğreneceğim hangi disk oldugunu ve nasıl ayarlıcam yardım edebilirmisin?
Hocam teker teker deneyin hepsini. Sizin güncelleme belki de olmuştur haberiniz yoktur.

Hocam teker teker deneyin hepsini. Sizin güncelleme belki de olmuştur haberiniz yoktur.

Reis şimdi tekrar denedm güncelleştirmeyi denemeden önce şu an bilgisayardaki BIOS sürümü tarihine baktım 2015-05-15 yazıyordu bende 2013-04-14 tarihli sürümü indirdim ve güncelleştirmeyi başlattım dedigim gibi güncelleştirme %100 oldu ve bilgisayar kendini yeniden başlattı ve ekrana resmini attıgım mavi ekran çıktı aynı şekil devam ediyor fakat sonra girip BIOS sürüm tarihine baktıgımda değişmiş 04-10-2015 olmuş güncelleştirme yapmadan önceki tarihi 2015-05-15'di yani değişmiş fakat benim yükledigim 2013 sürümü yüklenmemiş yine de güncelleştirme yapmışmı oluyor.

Reis şimdi tekrar denedm güncelleştirmeyi denemeden önce şu an bilgisayardaki BIOS sürümü tarihine baktım 2015-05-15 yazıyordu bende 2013-04-14 tarihli sürümü indirdim ve güncelleştirmeyi başlattım dedigim gibi güncelleştirme %100 oldu ve bilgisayar kendini yeniden başlattı ve ekrana resmini attıgım mavi ekran çıktı aynı şekil devam ediyor fakat sonra girip BIOS sürüm tarihine baktıgımda değişmiş 04-10-2015 olmuş güncelleştirme yapmadan önceki tarihi 2015-05-15'di yani değişmiş fakat benim yükledigim 2013 sürümü yüklenmemiş yine de güncelleştirme yapmışmı oluyor.
Senin BIOS zamanda yolculuk yapmış hocam. Bir ekran görüntüsü çekip atabilir misiniz?

Geri
Yukarı