BIOS güncellemesinde 0xc00000f hatası

step1

Yoctopat
Katılım
22 Eylül 2021
Mesajlar
12
Selamünaleyküm arkadaşlar. MSI anakartım için BIOS güncelleştirmesi işlemleri için her şeyi ayarladım. anakart menüsünden M-Flash özelligi ile BIOS güncelleştirmesini başlattım %100 oldu bilgisayar kendini yeniden başlattı ve ekrana bu hata çıktı:

hata.PNG


Benim bilgisayarda 3 hard disk var bilgisayarı SSD ile açıyorum. Boot ayarlarından diger hard diskim olan HDD yani e diskiyle başlatınca bilgisayar yine açılıyor. Diger hard disk olan D diskiyle başlatınca bilgisayarda aynı BIOS güncelleştirmesi yaparkenki yukarıya resim attıgım hata çıkıyor.

BIOS güncelleştirmesi yaparken bilgisayar kendini niye D diskiyle başlatıyor? D diskiyle başlattıgı için bilgisayar açılmıyor ekrana resmini attıgım hata çıkıyor bu yüzden de BIOS güncelleştirmesini yapmıyor bunun çözümü nedir?

Benim D diskimde sorun olabilir mi? Bilgisayarımdan D diskini yani HDD olan hard diski çıkarsam BIOS güncelleştirmesini böyle yapmayı denesem yapar mı? Veya HDD hard diski çıkardıgım için bilgisayar çalışmaz mı?

Sorularımı cevaplayıp BIOS güncelleştirme işlemi için yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.
 
KS
KS
step1

step1

Yoctopat
Katılım
22 Eylül 2021
Mesajlar
12
Yapılır niye yapılmasın BIOS dosyasını SSD içine atarsın güncellerken oradan seçersin.

O zaman onu da denerim ama şu an güncelleştirme yapılmış sanırım ben güncellemeden sonra mavi ekran hatası çıktıgı için yapılmıyor sanıyordum.

Sürekli böyle yapmanız gerekiyorsa BIOS piliniz bittiğinden ayarlar kaydedilmiyordur. Bir tane BIOS pili alıp değiştirin.

BIOS pilimin bitip bitmedigini öğrenme yeri var mıdır nereden öğrenebilirim?
 

Katrei Matem

Megapat
Katılım
8 Eylül 2014
Mesajlar
8.441
Makaleler
57
Çözümler
63
O zaman onu da denerim ama şu an güncelleştirme yapılmış sanırım ben güncellemeden sonra mavi ekran hatası çıktıgı için yapılmıyor sanıyordum.BIOS pilimin bitip bitmedigini öğrenme yeri var mıdır nereden öğrenebilirim?
Öğrenme yeri yok. Eğer BIOS ayarlarınız ve saatiniz sürekli geride kalıyorsa yani kaydedilmiyorsa BIOS piliniz bitmiştir. Bu şekilde anlarsınız.
 

Yeni konular

Yukarı