Çözüldü BIOS güncellemesinden sonra BIOS açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

01Rea

Hectopat
Selamlar herkese. Cihaz bir süredir aşırı dolu olduğundan 1.5-2 yıldırda neredeyse format atmadığımdan Windows 8.1'den Windows 10'a güncellemeye de fırsat buldum ve yükselttim. Sitesinden driverları kurduktan sonra güncellemelerini de yaptım ve sıkıntısız şekilde kullanıyordum. Ama arada yüklediğim ve sürekli 4 saat ertele butonuna tıkladığım BIOS güncelleştirmesi de vardı ve yüklemiyordum. BIOS güncellemesini adam akıllı bilmediğim için 3 gün kadar erteledim en son yapsın bari deyip restart Now yazısına tıkladım. Erteleme yerine cihaz kapandı. Açılırken şu altta atacağım ekran geldi ve önce erasing dedi neyi sildi bilmiyorum sonra programming dedi. Ardından verify dedi ve 5ten geri sayıp kapandı yine. Tekrar açıldığında sadece BIOS ekranı geliyor Boot menüsü boş Advanced SATA'dan baktığımda HDD'yi görüyor ancak Boot menüsü boş format atma imkanım yok gibi. Giden bilgilerimi artık bir kenara bıraktım bilgisayar BIOS menüsünden ileri geçmiyor orayı da otomatik direkt açıyor zaten herhangi bir seçenek sunmadan. Yardımlarınızı bekliyorum. Şu dönemde bilgisayar tamircilerine de götüremem, umarım derdime derman olursunuz.

WhatsApp Image 2020-04-02 at 02.55.42.jpeg

Yardım lütfen start easily flashtan sürümü 312'den 313'e yükselttim yine aynı PC açılmıyor ama güncellendi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Save & Exit > Restore Defaults > Yes
Security > Secure Boot Menu > Secure Boot Control > Disabled
Boot > Launch CSM > Enabled
Save & Exit > Save Changes and Exit > Yes
Bu ayarları sırasıyla yapın.
Cihaz arka kapağında K555L adıyla görünüyor ama bilgisayar içinde ve bios ekranında X555LN adıyla görünüyor iki modelinde özellikleri birebir aynı kasa malzemeleri farklı sadece.
Bu sıkıntıyı yaşadığım cihaz laptop.
Bilgisayarı açtığım vakit ulaşabildiğim tek ekran olan bios ekranının resmini gönderiyorum tüm seçenekleriyle beraber.
Bu arada şuanda bios versiyonum 313 kurulu en güncel yüklediğim için eski sürüme dönüştüremiyorum izin vermiyor.
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.31.05.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.31.16.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.31.25.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.31.33.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.31.41.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.32.09.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-04 at 15.32.29.jpeg

Save & Exit > Restore Defaults > Yes
Security > Secure Boot Menu > Secure Boot Control > Disabled
Boot > Launch CSM > Enabled
Save & Exit > Save Changes and Exit > Yes
Bu ayarları sırasıyla yapın.

Çok teşekkür ederim hocam. Şu dönemde ilaç gibi geldin dediklerini sırasıyla yapınca sorunum çözüldü. Eline koluna sağlık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı