BIOS güncellerken elektrik giderse ne olur?

SLAYER15

Hectopat
A 320M Pro-E anakartım var. BIOS güncellemek istiyorum ama elektrik giderse diye korkuyorum Dual BIOS vs. olmadığı için. Şöyle diyeyim 300 gün elektrik gitmez tam benim BIOS güncellediğim gün o saat o dakika elektrik gider 2dk sonra gelir. Elektrik gider 2 gün sonra güncelleme yaparım o zaman gider. Genelde böyle oluyor bana. O yüzden korkuyorum güncellemekten. BIOS'u yedeklemenin bir yolu var mı? Garantisi var ama şimdi göndersem birkaç gün sürecek. Göndermek istemiyorum o yüzden. BIOS'u yedekleyebilir miyim? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

A 320M Pro-E anakartım var. BIOS güncellemek istiyorum ama elektrik giderse diye korkuyorum Dual BIOS vs. olmadığı için. Şöyle diyeyim 300 gün elektrik gitmez tam benim BIOS güncellediğim gün o saat o dakika elektrik gider 2dk sonra gelir. Elektrik gider 2 gün sonra güncelleme yaparım o zaman gider. Genelde böyle oluyor bana. O yüzden korkuyorum güncellemekten. BIOS'u yedeklemenin bir yolu var mı? Garantisi var ama şimdi göndersem birkaç gün sürecek. Göndermek istemiyorum o yüzden. BIOS'u yedekleyebilir miyim? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Anakartınızı mecburen servise vermek zorunda kalırsınız. Ve sadece elektrik gitmesi ile ilgili değil BIOS Update yaparken USB slotuna bir şey takarsan aniden PC kapanır ve anakart kilitlenir.

Rahat olun o kadar şanssız değilsinizdir. Çok kısa bir işlem zaten.

BIOS güncelleme, bir donanım alırsın, CPU yükseltirsin mesela, donanımın çalışmaz, yeni BIOS destek veriyordur, güncelleme yapman gerekir, ancak o taktirde yapılır. Ben BIOS güncelleyeceğim, yenisi iyidir çünkü güncellemek lazım, para verdik, güncelleme yok mu? şeklinde düşünülerek yapılmaz. Böyle bir durum yoksa, BIOS güncellemenin gereği de yoktur. Bu cep telefonu değil yani BIOS. Evet performans ve stabilitede artış, bazı durumlarda olabiliyor fakat bunun için riske girmeye değmez. Sadece elektirik değil, görünürde, hiç bir şey yokken bile, BIOS güncelleme başarısız olabilir, güncelleme yaparken program hata verebilir ve anakartı eline alabilirsin.

Geri
Yukarı