BIOS güncellerken please insert System battery hatası

stefanzweig

Hectopat
Merhaba eski laptop'uma BIOS güncellemesi yapmak istiyorum fakat "please insert System battery" hatası alıyorum. Sorun şu ki bataryam bozuk ve nerede olduğunu dahi bilmiyorum. Fişteyken çalıştırabiliyorum sadece. Çözümü nedir acaba güncelleme hatasının?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryanız ölü ise veya şarjınız %20'nin altında ise güncelleme yapmanıza izin vermiyor. Hata ekranında risky yazmayı dener misiniz? Ayrıca güncelleme sırasında elektriğiniz falan giderse sorumlu değilim. Sadece o ekranı geçmenize yarar. Her marka için geçerli mi bilgim yok.

Son düzenleme:
O ekranda risky yazmayı denediniz mi? Yazı yazma yeri falan olmuycak. GTA'da hile girer gibi yazıcaksınız. Bir deneyin, işe yarayacağını düşünüyorum.

Bir de baktığım kadarıyla Toshiba'da Windows üzerinden de güncelleme yapılabiliniyormuş. BIOS üzerinden güncellemeyi deniyorsunuz değil mi? Eğer öyle değilse BIOS üzerinden güncelleyin.

O ekranda risky yazmayı denediniz mi? Yazı yazma yeri falan olmuycak. GTA'da hile girer gibi yazıcaksınız. Bir deneyin, işe yarayacağını düşünüyorum.

Bir de baktığım kadarıyla Toshiba'da Windows üzerinden de güncelleme yapılabiliniyormuş. BIOS üzerinden güncellemeyi deniyorsunuz değil mi? Eğer öyle değilse BIOS üzerinden güncelleyin.
Şimdi denedim hata kapanıp açılıyor bir değişme yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı