Çözüldü BIOS Her Açılışta Sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Daywalkerrr

Hectopat
Bilgisayar parçalarını çıkarıp tozları falan temizledim, bilgisayar açılınca ilk ekranda aşağıdaki uyarı çıkıyor. Çözümü var mı diye siz genç kardeşlerime sorayım dedim.

"Please enter setup to recover BIOS setting. After setting up Intel(R) Optane Memory or RAID Configuration was built, SATA Mode Selection must be changed to RAID mode to avoid unknown issues. Press F1 to Run Setup"

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    204,5 KB · Görüntüleme: 82
Çözüm
Bilgisayar parçalarını çıkarıp tozları falan temizledim, bilgisayar açılınca ilk ekranda aşağıdaki uyarı çıkıyor. Çözümü var mı diye siz genç kardeşlerime sorayım dedim.

"Please enter setup to recover BIOS setting. After setting up Intel(R) Optane Memory or RAID Configuration was built, SATA Mode Selection must be changed to RAID mode to avoid unknown issues. Press F1 to Run Setup"

Laptop ve bataryası çıkmıyor ise bataryada sorun vardır. Eğer masaüstü ise BIOS pilini değiştirin.

Laptop ve bataryası çıkmıyor ise bataryada sorun vardır. Eğer masaüstü ise BIOS pilini değiştirin.

Çözüm

PC masaüstü, temizledikten sonra oldu ama hiç pile dokunmadım. İşlemci falan da çıkarmadım kablo bağlantıları dahil her şeyi aynı yerlerine taktım. Pil değiştirmeyi bir deneyim belki dediğiniz gibi bir olumsuz etki olmuş olabilir. Bu arada orijinal pili nerede bulacağım onu da bilmiyorum acaba benzer kaliteli bir pil markası iş görür mi yoksa bunların özel bir pili mi var?

Edit: Herhangi bir CR2032 pil oluyormuş. BIOS pili değiştirince düzeldi.

Geri
Yukarı