BIOS InsydeH20 Advanced Options Gözükmüyor

MisafirimBen

Decapat
HP dizüstü bilgisayarıma SSD taktım AOMEI ile Windows klonu aldım ancak hiçbir şekilde BIOS'da Boot edemedim, daha doğrusu BIOS'da gözükmüyor. InsydeH20 F. 27 Rev. A sürümünü kullanıyorum. Advanced menüsü kapalı, nasıl açabilirim? Yardımcı olabilecek var mı?
Yabancı forumlarda sürümün çıktığı zaman bir nevi cracklenip yüklendiğini okudum indirmeye çalışırken zaman aşımından kaldırıldığını gördüm. Tüm özellikleri açık uyumlu bir BIOS bulabilir miyim? Sanırım riskli oluyor. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp notebookların içindeki H2O bioslar kilitli oluyor. Yani gelişmiş ayarlar kısmına erisemezsiniz. Boot bölümünden ayarlamaya calisin secure boot seçeneğini de kapatıp baslatmayi deneyin. yine sonuc alamazsaniz ssd yi bilgisayar dışında tamamen silip oyle takın, büyük ihtimalle gorur bu sefer. İmajı harici bir diskle yeniden aktarirsiniz gerekirse

Hocam dediklerinizi denedim sonuç alamadım, secure boot normalde de kapalı konumdaydı. Aşağıya bios ekran görüntülerini bıraktım incelemek isterseniz. İlginiz İçin teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    243,1 KB · Görüntüleme: 569
  • 2.1.jpg
    2.1.jpg
    328,2 KB · Görüntüleme: 348
Hocam dediklerinizi denedim sonuç alamadım, secure boot normalde de kapalı konumdaydı. Aşağıya bios ekran görüntülerini bıraktım incelemek isterseniz. İlginiz İçin teşekkürler.

Benim hp dizüstünde de aynı bios vardı, farklı ssdler ile kullanmıştım ama sanırım ilk denememde benzer birşey olmuştu,tam hatırlayamıyorum. Ssd yi biçimlendirdiyseniz sata3 hdd portuna takın (kendi hdd sini söktüğünüz porta) ve başka disk takmayın bilgisayara ondan sonra açıp format atmayı bir deneyin

Hp notebookların içindeki H2O bioslar kilitli oluyor. Yani gelişmiş ayarlar kısmına erisemezsiniz. Boot bölümünden ayarlamaya calisin secure boot seçeneğini de kapatıp baslatmayi deneyin. yine sonuc alamazsaniz ssd yi bilgisayar dışında tamamen silip oyle takın, büyük ihtimalle gorur bu sefer. İmajı harici bir diskle yeniden aktarirsiniz gerekirse
Arkadaşlar, benim bilgisayarımda oldu. Sizinkinde olmayabilir. Aşamalı bir şekilde anlatıyorum. Bu şekilde BIOS modlama uğraşmanız gerekmeyecek;
  1. Bilgisayar kapatın.
  2. Sonra açıp BIOS ekranına gelin.
  3. Bilgisayarınızı güç tuşu ile kapattıktan sonra hemen şu tuşlara sırayla basın:
    F4, 4, R, F, V, F5, 5, T, G, B, F6, 6, Y, H, N hemen beklemeden.
  4. Bilgisayarı açın, güç tuşuna bastıktan sonra BIOS'a gelin bir bakın.
Benimkinde geldi. siz de deneyebilirsiniz. InsydeH20 BIOS olduğunu unutmayın. Bu bilgiyi herkes vermez.

Eki Görüntüle 885165

Geri
Yukarı