BIOS M.2 SSD'yi görmüyor

BalikesirliFaker

Femtopat
Arkadaşlar yeni toplama bilgisayar aldım bugün geldi Windows SSD'ye kurulu fakat BIOS'da SSD gözükmüyor. Bilgisayar BIOS ekranında kalıyor. Uyumsuzluk sorunu mu var acaba? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Gigabyte Z490 ud 4500HZ anakart.
WD 250GB Blue M.2 SSD.

Toplama alıp ayağınıza geldi SSD kurulu olduğunu onlar söyledi sanırım. Bu durumda bas çalıştır durumda olması gerekiyor. Arayıp konuşun.

Bende ilk M.2 SSD kullanmaya başladığımda benzer bir sıkıntı yaşamıştım BIOS'ta neden gözükmediğini biraz araştırınca öğrendim anakartınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bende giriş portlarıyla alakalı bir sıkıntı vardı portumu değiştirdim ve SSD'yi bootlayıp temiz bir Windows kurulumu yaptım. Anakartım B350-F. Bir de üstteki arkadaşın dediği gibi toplama aldığınız için bas çalıştır durumda olması gerek böyle bir port hatası yapmaları saçma olurdu.

Bende ilk M.2 SSD kullanmaya başladığımda benzer bir sıkıntı yaşamıştım BIOS'ta neden gözükmediğini biraz araştırınca öğrendim anakartınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bende giriş portlarıyla alakalı bir sıkıntı vardı portumu değiştirdim ve SSD'yi bootlayıp temiz bir Windows kurulumu yaptım. Anakartım B350-F. Bir de üstteki arkadaşın dediği gibi toplama aldığınız için bas çalıştır durumda olması gerek böyle bir port hatası yapmaları saçma olurdu.
Ne yapmamı önerirsiniz?

Anakartınızda benzer bir sıkıntı olup olmadığını araştırabilirsiniz aynı zamanda SSD'de sıkıntı çıkartmış olabilir satın aldığınız yeri arayıp konuşmanızı tavsiye ederim.

Anakartınızda benzer bir sıkıntı olup olmadığını araştırabilirsiniz aynı zamanda SSD'de sıkıntı çıkartmış olabilir satın aldığınız yeri arayıp konuşmanızı tavsiye ederim.
Anakart bios üzerinden ssd aktifleştirme gibi bir durum var mı? Böyle bir seçenek mevcut mu? Gözlerinden kaçırmış olabilirler.

Anakart BIOS üzerinden SSD aktifleştirme gibi bir durum var mı? Böyle bir seçenek mevcut mu? Gözlerinden kaçırmış olabilirler.

Yanlış bilgilendirmek istemem ama SSD aktifleştirme gibi bir seçenek yok diye biliyorum. Aynı zamanda yeni alınan diskin Boot edildiğini biliyorum fakat topladığınız yerin bunun gibi basit hatalar yapmış olabileceğini düşünmüyorum bu yüzden aramanız faydalı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı