BIOS nasıl güncellenir?

İnternetten dosyasını bulup bir flash belleğe atman gerekli. Sonra BIOS ekranından güncelleme tarzı bir yere gelip belleği seçmelisin. Sonra güncellemeyi yapıyor. Özetle flash bellek ile yapılıyor.

Anakartiniza gore degisir ama genelde ureticiden bios dosyasini indirip FAT32 Bellege atiyordunuz, sonra BIOS da flashlama yeri var, ordan dosyayi seciyorsunuz oluyor.

BIOS nasıl güncellenir yardımcı olur musunuz?

@claus bakar mısın?

İnternetten uygun dosyayı üretici desteğinden indirmen gerekiyor. Ardından flash belleğe dosyayı atıp BIOS girdikten sonra start easy flash yerinden güncelleme yapabilirsin. Burada dikkat edilecek hususlardan bir tanesi elektrik sorununun olmaması. Anakart üreticisine göre değişen bir durum. BIOS ekranı değişiyor. Yoksa genel olarak işlemler aynı dizüstü masaüstü fark etmez.

BIOS güncel sürümünü indir en baştaki güncel sürümü oluyor. İndirdikten sonra RAR içeresinde ki örneğin .BH0 uzantılı dosyayı USB diskine atın. USB diskini önceden FAT32 biçimlenmiş olduğundan emin olun. BIOS'a girin daha sonra M-FLASH bölümüne girip USB belleğin içine attığımız dosyayı seçip BIOS güncellemesine başlayabilirsiniz. Video ve BIOS dosyasını indireceğin sayfaları paylaşıyorum. BIOS'a nasıl girerim dersen bilgisayarın açılırken sürekli F2 tuşuna basın.

BIOS Support
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS güncel sürümünü indir en baştaki güncel sürümü oluyor. İndirdikten sonra RAR içeresinde ki örneğin .BH0 uzantılı dosyayı USB diskine atın. USB diskini önceden FAT32 biçimlenmiş olduğundan emin olun. BIOS'a girin daha sonra M-Flash bölümüne girip USB belleğin içine attığımız dosyayı seçip BIOS güncellemesine başlayabilirsiniz. Video ve BIOS dosyasını indireceğin sayfaları paylaşıyorum. BIOS'a nasıl girerim dersen bilgisayarın açılırken sürekli F2 tuşuna basın.

BIOS Support
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Flashın ıcerısıne attım fakat BIOS'ta M-Flash kısmında gozukmuyor dosya.

Geri
Yukarı