BIOS Nasıl Güncellenir?

Soraklı

Kilopat
  • BIOS'un önemi nedir?
  • BIOS orijinal Windows güncellemeleri ile otomatik olarak güncellenir/güncellenebilir mi?
  • BIOS nasıl güncellenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Basic Input/Output System'ın kısaltması olan BIOS, bilgisayarın açılışı esnasında donanımların devreye girmesini sağlayan ve işletim sistemi ve programların donanımlarla iletişim kurmasını sağlayan donanım yazılımıdır (firmware).
  • Microsoft, Windows güncelleştirmeleri ile BIOS güncellemesi sunmamaktadır. BIOS güncellemesi, sistemin üreticisi tarafından sağlanabilir.
  • BIOS; DOS, Windows, USB veya Linux üzerinden ya da doğrudan yonganın sökülüp programlanması ile güncellenebilir.
Anakart veya sistem modelini belirttiğinizde nasıl BIOS güncellemesi yapacağını söyleyebiliriz.

• Basic Input/Output System'ın kısaltması olan BIOS, bilgisayarın açılışı esnasında donanımların devreye girmesini sağlayan ve işletim sistemi ve programların donanımlarla iletişim kurmasını sağlayan donanım yazılımıdır (firmware).
  • Microsoft, Windows güncelleştirmeleri ile BIOS güncellemesi sunmamaktadır. BIOS güncellemesi, sistemin üreticisi tarafından sağlanabilir.
  • BIOS; DOS, Windows, USB veya Linux üzerinden ya da doğrudan yonganın sökülüp programlanması ile güncellenebilir.
Anakart veya sistem modelini belirttiğinizde nasıl BIOS güncellemesi yapacağını söyleyebiliriz.

Anakart modeliniz nedir?

Cevaplarınız teşekkür ederim, bilgisayarımı çok yakın bir tarihte yenileyeceğim ufaktan öğrenmeliyim diye düşündüm :)
Eğer anakartımı belirledikten sonra BIOS güncellemesini yapamazsam yeni konu açarım :)

Asus veya MSI anakart alacaksanız bu rehberlerden yararlanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ben windows 8 kullanıyordum 8.1 e geçtim ve harici olan atı radeon 7600m ekran kartımı görmüyor acaba bios güncellesem düzelir mi yardımcı olursanız sevinirim

1.ilk açtım da UEFİ var oldu kanıtı 2.bios dedikleri bot menüde öyle bir sistem yok UEFİ gibi 3.AIDA64 var diyor 4. sistem bilgisinde yok diyor pc 2 senelik ve 9 nesil neden bios UEFİ yapamadıma gelirsek beceremedik :) varmı bilgisi olan nasıl yapılır .

Dosya Ekleri

• IMG_0037.jpeg
    IMG_0037.jpeg
    135,2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0039.jpeg
    IMG_0039.jpeg
    205,3 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.png
    2.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 25
  • Adsız.png
    Adsız.png