Çözüldü BIOS nedir, nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkjkr

Decapat
Yer
Split
Daha fazla  
BIOS'la daha önce hiç işim olmadı. Ben sadece driver güncellemeyi bilen, bilgisayarda tek işlevi oyun oynamak olan biriyim, o kadar. Ana mesele şu: BIOS güncellemek önemli midir, nedir, nasıl güncellenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şu an neyi kuruyorum tam olarak ve kurunca ne yapacağım kusura kalmayın cahilliğime sayın.

Linki güncelledim hocam, alttaki videodan yararlanabilirsiniz.
İndirmeniz gereken dosya:
Rehber video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşın anakartının garantili olduğunu nereden çıkarttın? :D neyse hayırlı güncellemeler size.
Tamam hocam siz aman yapmayın, ileride eski BIOS sürümünün çıkardığı bir sorunla konu açmamanız dileğiyle.

@brkjkr Hocam yapın güncellemeyi, İstiyorsanız en ufak ayrıntısına kadar ben yazayım. Bende ASUS anakart kullanıyorum.

Hocam şu an neyi kuruyorum tam olarak ve kurunca ne yapacağım kusura kalmayın cahilliğime sayın.

Linki güncelledim hocam, alttaki videodan yararlanabilirsiniz.
İndirmeniz gereken dosya:
Rehber video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Sisteminiz daha Stabilize hale gelecek, eski sürümlerdeki hatalar düzeltilecek. Belki FPS artışı bile yaşayacaksınız. Önemli olmasa zaten yayınlamazlar bunları.

Peki örneğin BIOS'u güncelledikten sonra mavi ekran yemeye ve hatalar almaya başladım böyle bir şey mümkün mü mümkünse olunca ne yapmalıyım?

Videoyu izledim ve ne yapacağımı tam olarak anladım. Peki BIOS'un önemi nedir güncelledim diyelim ne olacak?
Peki örneğin BIOS'u güncelledikten sonra mavi ekran yemeye ve hatalar almaya başladım böyle bir şey mümkün mü mümkünse olunca ne yapmalıyım?
Önceki sürüme geri dönersiniz, endişelenmenize gerek yok. :)

Hocam BETA olmayan sürümler sorunsuzdur emin olun. BIOS yüzünden mavi ekran yemezsiniz, Hadi diyelim bir sorun oldu eski sürüme rahatça geri dönersiniz. BIOS Windows'tan bağımsız.

Geri
Yukarı