BIOS pili çıkarıp taktıktan sonra sistem açılmıyor

Kramiz

Yoctopat
Bugün 3 GHz Phenom 4 çekirdekli işlemcim 2.28 gözükmesi sonucu forumlarda BIOS pilini çıkarıp takarsanız sorun çözülür denmişti. Çıkarıp taktim ve fanlar dönüyor fakat bilgisayarıma şu anda hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. No Signal yazıyor. Hatta fişe takınca Power tuşuna basmadan işlemci PSU ekran kartı fanları kendiliğinden çalışıp duruyor. Sürekli döngü halinde yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart üzerinde muhtemelen güç tuşu bağlantısına yakın bir yerde kısadevreye sebep olmuş olabilirsin. Devre bileşenlerinin bacakları arasında toz birikintisi varsa onları bir temizle. İkinci olarak birden fazla bellek takılıysa tek bellekle çalıştirmayı deneyebilirsin.

Kabloların yerini karıştımış olmayasın.
Hayır kabloların hepsi doğru bağlantılı
Yerine iyi yerlestirdigine emin misin?
Evet
Anakart üzerinde muhtemelen güç tuşu bağlantısına yakın bir yerde kısadevreye sebep olmuş olabilirsin. Devre bileşenlerinin bacakları arasında toz birikintisi varsa onları bir temizle. İkinci olarak birden fazla bellek takılıysa tek bellekle çalıştirmayı deneyebilirsin.
4 adet 2 gb ram takılı yani toplam 8 gb ddr2 sırayla bütün slotlarda hepsini tek tek denedim fakat olmadı. Onun dışında anakart üzerinde tozlar var biraz onlardan olma ihtimali var mı ? Çünkü fişe takmayla açılıyor ve sürekli fan dönüyor 3 saniye sonra duruyor

Hayır kabloların hepsi doğru bağlantılı

Evet

4 adet 2 gb ram takılı yani toplam 8 gb ddr2 sırayla bütün slotlarda hepsini tek tek denedim fakat olmadı. Onun dışında anakart üzerinde tozlar var biraz onlardan olma ihtimali var mı ? Çünkü fişe takmayla açılıyor ve sürekli fan dönüyor 3 saniye sonra duruyor
Ben de tozdan şüphelendim, kendiliğinden açılması bir yerlerde toz kaynaklı kısadevre olduğuna işaret edebilir.

Geri
Yukarı