Çözüldü BIOS pilini çıkarmak zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hydro27

Decapat
FreeDOS bilgisayarıma temiz kurulum yapmak istediğimde BIOS'a Del tuşuna basmama rağmen defalarca denemede giremedim. Sonra sebebinin anakartın klavyemi tanımadığı için giriş yapamadığımı fark ettim. Bunun üzerine BIOS pilini çıkartıp tekrar taktığımda bu sefer klavyeyi tanıdı ve BIOS'a girip kurulumu tamamladım. Bu pili çıkarıp takmak anakartıma zarar vermiş midir?
Ayrıca kurulumu tamamladığımda MSI Dragon Center'dan tarattığımda yeni bir BIOS sürümümün olduğunu gördüm fakat uygulamadaki notta "sisteminizde bir sıkıntı yoksa BIOS güncellemesi önerilmez" ibaresi vardı. Forumdan araştırdığımda çoğu kişi BIOS güncellemesinin yapılması gerektiğini söylemiş, ama MSI firmasının kendi uygulamasında böyle bir not görmek beni şaşırttı ve ikilemde bıraktı açıkcası. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Çözüm
BIOS pilini çıkartmak sadece BIOS ayarlarını sıfırlar. Onun haricinde bir zarar verme durumu söz konusu değil.

BIOS'unuzu son sürüme güncellemenizde fayda var.
BIOS pilini çıkartmak sadece BIOS ayarlarını sıfırlar. Onun haricinde bir zarar verme durumu söz konusu değil.

BIOS'unuzu son sürüme güncellemenizde fayda var.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı